Steam Yaz İndirimleri 5. Gün Teklifleri

Her gün yaptığımız gibi bugünün Steam teklifleriyle yine karşınızdayız. Bizi nelerin beklediğini elimizden geldiğince sizlere aktarmaya çalışacağız.

Yazıma dünün hayal kırıklığından biraz kurtulacağımızı söylemekle başlamak istiyorum. Dün gelen oyunları gördüğümde, açıkçası Steam’in ne yapmaya çalıştığını çözememiştim. Yaz indirimlerine süper bir giriş yapmıştı. Ama şimdi biraz daha durgun bir döneme geçti. Tahminimce bombalar son günlere saklanıyor.

Lafı fazla uzatmadan bugünün oyunlarına bakalım. Bugün eklenen bir paket var. Ama paketin içeriğinde biraz şark kurnazlığı yapıldığı için o paketi ne tanıtacağım, ne de almanızı tavsiye edeceğim. Paketin adı Stardock Collection. İçeriğinde ise indirimi yapılmamış bir oyun bulunmakta. Oyunun adı Sins of a Solar Empire. Uzay stratejisi türünde olan oyun, paketin fiyatını bir hayli arttırmış durumda. Oyunun paket içeriğindeki satış fiyatı 39,99$. Paketin fiyatı ise 49,98$. İçeriğinde Demigod’ı da bulunduran paketi alacağınıza içerisinden sevdiğiniz bir oyunu almanız daha mantıklı ve ekonomik olur.

Şimdi geçelim indirimlerimize;

Tek İndirimler

1-Assassin’s Creed Revelations

Bugünü güzel kılan indirimlerin en başında geliyor Assassin’s Creed Revelations indirimi. Assassin’s Creed Revelations’ı size uzun uzun anlatmama gerek olmadığını sanıyorum. Zaten seriye vakıf iseniz, ve bu oyunun İstanbul’da geçtiğini biliyorsanız, balıklama dalacağınıza eminim. Oyunun fiyatı 39,99$’dan 13,59$’a inmiş durumda. Alın, oynayın. Multi Player’ının olması da ayrıca bir artı.

2-RAGE

ID Software’in son FPS’si RAGE, Wasteland temasını işleyen bir oyun. Kendimin bir “ID Software’dan babam çıksa oynarım.” ‘cı olduğunu en baştan söyleyeyim. Çünkü ID’nin teknolojide yeni çağlar açan bir firma olduğunu görmemek, körlük olur. RAGE bu yeni çağı açan bir oyun olmadı tabii ki de. Fakat yine de oynanmaya değer bir oyun. Rage’in fiyatı 29,99$ yerine 9,99$

3-Metro 2033

Bir Wasteland teması daha karşımızda. Rus yazar Dmitr Glukhovsky’nin aynı isimli romanından uyarlanan oyun, korku temalarını ağırlıklı olarak kullanıyor. FPS türündeki oyunumuzda, oynanmaya değer oyunlar arasında. Fiyatı 19,99$ yerine 4,99$

4-Age of Empires III

İndirimi ilk gördüğümde inanamadım açıkçası. Age of Empires III ne zaman çıkmıştı diye düşündüm. Kafamda yılları çok çabuk geçirdim herhalde dedim. Çünkü indirimsiz fiyatını görmek dudağımı uçuklattı. 39,99$ mı? Tamam Complete Pack olabilir. Anladık ama 39,99$ ne? 5 yıl öncesinin oyunu değil mi bu? Ne yaptın sen Microsoft? Serinin fanatiğiyseniz bu indirim gerçekten iyi olmuş. 9,99$ yüksek bir fiyat değil. Age of’u da kötülemek değil niyetim tabii ki ama 5 sene önce çıkan bir oyuna 39,99$ verebilecek birisi var mı bilemedim şimdi.

5-Star Wars: KOTOR

Oyunun bilerek bilinen adını yazdım başlığa. Çünkü KOTOR yani Knigts of The Old Republic serisinin ilk oyunu, 9 sene önce çıkmıştı. İkinci oyunu da 8. Star Wars için yapılan en iyi oyun diyebilirim. RPG tarzında olan oyun da, Light Side’da ya da Dark Side’da olmak tamamen oyunda verdiğiniz kararlarla şekilleniyordu. İnanılmaz ayrıntılı geliştirilmiş bir oyundu. Eğer ki; “grafik benim için önemli değil, hem nostalji de olur, ayrıca da ben Star Wars manyağıyım” diyorsanız, kesinlikle alın. Fiyatı 9,99$ yerine 2,49$.

6-Men of War: Vietnam

Strateji türündeki Men of War: Vietnam, 1C firmasının göz bebeklerinden. Taktik strateji olması ve ünite bas dal mantığını pek de kullanmaması, sizi zorlaması oyunu diğer türdeşlerinden ayıran bir özellik. Kesinlikle denenmeliler arasında, Fiyatı da gayet makul. 34,99$ yerine 8,74$.

7-Iron Front Liberation 1944

İkinci Dünya Savaşı’nın dillere destan Doğu Cephesi, Iron Front’ta da bizleri karşılıyor. Bir simülasyon oyunu olan Iron Front, ikinci dünya savaşı meraklılarının denemesi gereken bir oyun. Fiyatı 29,99$ yerine 19,99$.

8-Dear Esther

Son tanıtacağımız oyun Dear Esther. Half-Life’ın bir modu olarak ortaya çıkan Dear Esther, daha sonradan kendine has bir oluşum olarak karşımıza geldi. Tek başına ıssız bir adada kalan bir adamın hikayesini oynadığınız oyun, bir oyun olmaktan çok sanat eseri olmasıyla gündemde. Büyük bir kesim tarafından fazlasıyla beğenilen Dear Esther, ucuzluğuyla da dikkat çekiyor. Fiyatı 9,99$ yerine 2,49$.

 

Bugünkü Steam Yaz İndirimlerinin de sonuna geldik. Zihninizi biraz aydınlatabildiysek ne mutlu bize. Bugünü de ufak hayal kırıklıklarıyla atlattığımızı söylemek istiyorum. Stardock Koleksiyon Paketi gibi felaketlerin bir daha yaşanmayacağını umuyoruz. Age of Empires’ta güttüğü fiyat politikasının suçlusu ise Steam değil Microsoft tabii ki de.

Herkese iyi oyunlar.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Onur Aycan

Sene 95 o zamanlar IBM yatay kasalar vardı. Hey gidi heyyy... 486 DX2 66 Mhz desem kaç kişinin gözünden yaş gelir acaba?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir