Steam Community Yenileniyor!

Günümüz bilgisayar oyunculuğunun can damarı olarak tabir edebileceğimiz Steam’in kullanıcılarına sunduğu Community hizmeti baştan aşağı yenileniyor! Tümüyle yeniden tasarlanmakta olan Steam Community’de neler yok ki?..

Steam kullanıcılarının en sevdikleri oyunlar hakkında tartışabildiği, paylaşımda bulunabildiği ve en yeni eklenen özelliği Workshops sayesinde favori oyunlarına ekledikleri modlar ile oyun deneyimlerini geliştirebildiği Steam Community yenileniyor!

Hazırlanmakta olan büyük değişimin tanıtımı için açılan sayfada dünden başlayarak dört gün boyunca yeni Community sisteminin ne gibi yenilikler barındıracağı Steam kullanıcılarına tanıtılıyor. Bizler de sizler için şu ana kadar paylaşılan detayları derleyelim istedik.

Steam Community’de yenilenen ilk özellik, oyunlara ayrılmış özel alanlar olan “Game Hub” ( Oyun Merkezi ) bölmeleri oluyor. Sevdiğiniz oyunlarla ilgili tartışma alanları, ekran görüntüleri, videolar, haberler ve workshop ürünlerinin hepsine birden tek çatı altından ulaşabileceğiniz “Game Hub” sistemi sayesinde resmi ve hayran çalışmaları olmak üzere bir oyunla ilgili aradığınız herşey elinizin altında olacak! İlginizi çeken ürünlere vereceğiniz notlar sayesinde oluşacak “en iyiler” listeleriyle de en kısa sürede en iyi görsel, işitsel ve deneyimsel ürüne ulaşmanız mümkün olacak.

Tartışma alanlarına da sahip olacak bu merkezler sayesinde Steam Forum’larında kaybolmaksızın sevdiğiniz oyun hakkında tartışamalara katılabileceksiniz.

Yeni düzenlemeden payına düşeni alan bir diğer alan ise, Steam sisteminin kurulduğu ilk günden bu yana 2.5 milyon adet farklı grubun kurulduğu “Groups” ( Gruplar ) başlığı oluyor.  Yenilenen grup sistemi sayesinde sevdiğiniz oyun hakkında tartışma ve etkinliklere katılmak veya ortak zevklere sahip olduğunuz arkadaşlar edinmek artık çok daha kolay bir hal alıyor.

Gruplar üzerinde yapılan yeni güncellemeler sayesinde içerisinde bulunduğunuz grubun içeriğini daha iyi kavrayabilecek, grup üyelerine kolayca ulaşabilecek ve grup içerisinde en son ne yapıldığını görebileceksiniz.

Her grubun kendine ait bir özel tartışma alanına sahip olacağı yeni düzen sayesinde halka açık veya gizli olmak üzere dilediğiniz gibi bir tartışma ortamı kurabileceksiniz. Üstelik tamamen kontrolün sizde olacağı yeni moderatör seçenekleriyle dilediğiniz içeriği silmek, alt forumlar oluşturmak ve gerektiğinde moderatörler atamak da mümkün olacak.

Tüm bu yeni özelliklerle birlikte artık gruplarınızın içeriği olan favori oyunlarınızı listeleyebilecek ve ilgilenen oyuncuların sizleri daha kolay bulmasını sağlayabileceksiniz. Tabii bunun yanında grubunuzun varsayılan dilini de seçmeniz mümkün olacak.

Steam Topluluk sistemiyle ilgili şimdiye dek açıklanan yenilikler bu kadar. Önümüzdeki iki gün içerisinde daha yeni sürprizlerin açıklanacağını hatırlatıyor ve sizleri yeni Steam Community’nin ekran görüntüleriyle baş başa bırakıyorum…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir