Star Wars Electronic Arts’a Emanet!

Walt Disney, George Lucas’dan satın aldıktan sonra kapattığı Lucas Arts’ın ardından Star Wars markasının yeni yuvasını buldu!

Star Wars’ın yeni sahibi Walt Disney, bilimkurgu tarihini baştan yazan serinin oyunlarını Electronic Arts’a emanet ettiğini bildirdi. Star Wars markasının tüm oyun haklarını olduğu gibi Electronic Arts’a devreden Walt Disney’in ardından EA’dan gelen açıklamayla birden fazla Star Wars oyununun yolda olduğunun müjdesi de geldi!

Tüm büyük kozlarını Star Wars markası üzerine oynama kararı alan Electronic Arts, bugüne dek milyonların sevgisini kazanan Battlefield, Dead Space ve Mass Effect serilerinin yaratıcı ekipleri olan DICE, Visceral Games ve Bioware başta olmak üzere en önemli stüdyolarını yeni Star Wars oyunları tasarlamak üzere görevlendirdiğini ve tasarlanacak tüm oyunların Frostbite 3 grafik motorunun desteğini alacağını da açıkladı.

Tüm bunlarla da yetinmeyen Electronic Arts, Star Wars hayranlarının fikirlerine ne kadar değer verdiğini göstermek adına Twitter üzerinden bir beyin fırtınası da başlattı. Yeni üretilecek oyunlarda görmek isteyebileceğimiz her türlü fikri paylaşmamızı isteyen Electronic Arts, bunun için Twitter üzerinden @EA_DICE , @VisceralGames ve @BioWare adreslerine #starwarsnextgen hashtag’ıyla mesaj göndermemizin yeteceğini bildirdi.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir