Star Citizen Evreninde Geçen Squadron 42’den Kötü Haber

Star Citizen’ın tek kişilik versiyonu olan Squadron 42, gelen son bilgilere göre 2020’den önce oyunculara sunulmayacak.

2012’de Kickstarter üzerindeki bir bağış kampanyasıyla yola çıkan Star Citizen o günden bugüne kadar pek çok yol kat etti. Yapıma güvenen oyun severler ve yatırımcılar toplamda 212 Milyon Dolar’ı Star Citizen için bağışladılar. Geçtiğimiz Kasım ayında oyunun keşfe açık ilk gezegeni Hurston’ın çıkışını kutlamak için bir haftalık deneme süreci bile başlatıldı. Ancak bu gelişmeler Star Citizen’ın yılan hikayesine dönen çıkışını netleştirmek için yeterli olmuyor. Geçtiğimiz günlerde ise oyunun yapımcı şirketi Cloud Imperium Games’in patronu Chris Roberts, oyun hakkındaki son gelişmeleri aktardığı yeni bir elektronik posta hazırladı. Aktardığı bilgilere göre Squadron 42 2020 yılında beta aşamasına geçmiş olacak.

Chris Roberts şirket olarak 2019’un sonunda Squadron 42’nin tüm içeriğini hazır etmeyi, 2020’nin ilk altı ayı boyunca da Alpha aşamasını gerçekleştirmeyi planladıklarını aktardı. Alpha ile birlikte oyun daha esnek ve optimize hale gelince de 2020’nin ikinci yarısı Beta aşamasına ayrılacak. Tabi Star Citizen’da yapımcıların planlanan takvime pek de bağlı kal(a)madıklarını göz önünde bulundurursak 2020 bile oldukça iyimser bir tahmin olacaktır.

Star Citizen için 23 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen ve Hurston gezegenini keşfetme imkanı sunan Free Fly etkinliği yapımcıların yüzünü güldürmeyi başardı. Etkinlik sırasında 7 Milyon Dolarlık yeni bağış miktarı toplandı ve “Bu oyun çıkmayacak!” tepkilerine karşı bir nevi cevap da verilmiş oldu. Oyun çıkış yapana kadar bağışların ulaşacağı toplam miktar merak konusu. Star Citizen evrenini hikaye tabanlı bir sunumla sergileyecek Squadron 42 için iki ay önce yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir