Splinter Cell: Blacklist ile Gölgelere Geri Dönüyoruz

Ubisoft’un merakla beklenen yeni oyunu Splinter cell: Blacklist’in bir de diğer yönünü inceleyelim.

Splinter Cell serisi ve özellikle ana karakteri Sam Fisher, belki de oyun tarihinin en çok değiştirilenlerinin başında gelir. Stealth-action türünü tanımlarken bir anda aksiyona kayan seri, şimdi de Blacklist ile kendine yeni bir kimlik kazandırma niyetinde. Yeni bir Sam, yeni bir ses ve Conviction’a göre çok daha hareketli oynanış dinamikleri Blacklist’i şimdiden merak edilenler listesinin en üst sıralarına taşıdı.

Ama tabii ki işin bir de asıl şu yönü var; bu değişim gerçekten gerekli miydi? Chaos Theory ile tavan yapan kalitenin bir anda bariz şekilde düşüşe geçmesinin suçlusu kimler? Değişen oyuncu anlayışı mı yoksa Ubisoft’un yanlış planlama stratejisi mi? Hepsi tartışıla dursun, Blacklist ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor ve sırada yepyeni bir video var.

Bildiğiniz gibi ilk yayınlanan videolarda yeni Sam’in hep atraksiyonlu taraflarını görmüştük. Şimdi ise yapımcıların tabiri ile “gerçek Splinter Cell sevenlerin” hoşlanacağı bir video var elimizde. Sessiz, gölgelerde saklanmayı seven ve işini kan akıtmadan halletmeyi seçen bir Sam’den bahsediyoruz. Bir Chaos Theory hayranı olarak bu video bir hayli hoşuma gitti diyebilirim.

Splinter Cell: Blacklist 2013’te PC, Xbox 360 ve PS3 için piyasada olacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Eray Uygun

"Don't hate the player, hate the game" felsefesini takip eden Eray, Oyunfest editörlüğü dışında profesyonel hayatını da özel bir şirkette Oyun Görevlisi olarak sürdürmektedir. Rol yapma oyunlarından hoşlanır, iyi müzik dinler, Carl Sagan okur, Solid Snake'i gözlerinden öper.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir