Sony’ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony Yatırımcılar Toplantısı’nda söz alan Sony CEO’su John Kodera, PlayStation 4’ün yaşam döngüsünün son aşamasında olduğunu söyledi.

Son birkaç aydır olası bir PlayStation 5 çıkışına dair pek çok haber ve iddia ortalıkta dönüyor. Kimi kesimler bunun için daha çok erken olduğunu belirtirken kimileri de mevcut konsolların şu anki teknolojiyi idare etmekte zorlandığını belirtiyor. Konuyla ilgili olarak bir başka açıklama da en yetkili makamların birinden geldi. Sony Interactive Entertainment CEO’su John Kodera’nın PlayStation 4 açıklamaları nedeniyle yeni nesil konsol iddiaları daha da çok tartışılacak gibi.

Yatırımcılar Toplantısı’nda bir konuşma düzenleyen John Kodera PlayStation 4’ün artık yaşam döngüsünün son aşamasına girmek üzere olduğunu belirtti. Bu durumun konsol için negatif etkileri olabileceğini, ancak üyelik sistemlerinden elde edilen gelirin gittikçe büyümesi sayesinde bu olumsuz ortamın hafifleyeceğini vurguladı. Aynı zamanda son yıllarda oldukça başarılı bir performans sergileyen “PlayStation Özel” yapımların da gelecekte artarak devam edeceğini söyledi. Tabi bu yapımlar sürekli yeni birer fikrin ürünü olmayacak. Şirket geçmişte çıkardıkları yapımları da revize ederek bir seriye dönüştürme ihtimalini değerlendiriyor.

Yatırımcılar Toplantısı’nda basın mensubu olarak katılan The Wall Street Journal Teknoloji Muhabiri Takashi Mochizuki ise John Kodera’nın PlayStation 5 için muhtemel bir çıkış aralığını üstü kapalı şekilde vurguladığını ifade etti. Konuşmasının sonlarına doğru Kodera’nın “Mart 2021’e kadar olan dönemin PlayStation için ‘gelecekte daha çok başarı kaydetmek için bir duraklama dönemi’ gibi” olacağını söylemesi gerçekten de ilgi çekici bir beyan. Yani 2020’nin son ayları ve 2021 yılı yeni konsollar açısından önemli bir zaman aralığı olacağa benziyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir