Sony’nin Patronundan Microsoft’a Taş!

Sony yeni açıklaması ile Xbox One’a sataştı.

Xbox cephesinden modlama desteği sağlayacağını duyurarak PlayStation’a esaslı bir tokat indirmişti. Ancak Sony’nin patronu öyle açıklamalarda bulundu ki adeta Xbox’u küçümsedi. Sony’ye göre Xbox One kendileri için ciddi bir tehdit değilmiş.

Sony’nin patronu Andrew House’a göre, daha iyi konsol sunma projelerine karar vermekte en önemli unsur PC. Kendisini gerçekten etkileyen bazı veriler gördüğünü ifade eden House, daha iyi grafikler isteyen konsol oyuncularının PC’ye kaymaya başladıklarını ifade etti.

”Biz bu insanları çok daha iyi ve çok daha kaliteli grafik performansı sunarak kendi ekosistemimizde tutmak istiyoruz.”

diyen House Playstation 4 Pro’nun bu düşüncelerin en net sonucu olduğunu söyledi. House, Playstation 4 Pro’nun Scorpio‘ya karşı bir hamle olmadığını çünkü Pro tasarlanmaya başladığında Scorpio’nun piyasada adının dahi geçmediğini söyledi.

Sony’nin patronu PS4’ün piyasayı domine ettiğini, dolayısıyla Microsoft ile rekabetin kendilerini endişelendirmediğini ifade eden House; 40 milyondan fazla satışa ulaşan ivmeden memnun olduklarını, Playstation 4 Pro’nun bu yıl 20 milyon satış rakamına ulaşmasını hedeflediklerini ekledi.

Bakalım Microsoft’tan ne cevap gelecek.

Bu arada size unutmamamız gereken bir detay daha vermek istiyorum. Sony ile bağı olan PlayStation ayrı bir marka ve ürün olarak PlayStation bu markanın amiral gemisi. Ancak Microsoft’un Xbox oyun konsolu, Microsoft için böyle değil. Yani Microsoft prestij ve var olmak için bu piyasada. Tüm gücünü ve odağını Xbox’a vermiyor ancak yine de bir mücadeleyi ve tekeli engelliyor. Yaşananlara bunu bilerek bakın.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir