Sony’nin E3 2018 Konferansında Sunduğu Tüm Oyunlar

The Last of Us Part II’den Spider-Man’e ve yeni duyurulan oyunlara kadar işte Sony’nin konferansta karşımıza çıkardığı tüm yapımlar.

Sony E3 2018’nin sondan bir önceki konferansını düzenleyen firma oldu. PC Gaming Show’dan sonra, Nintendo’dan ise önce sahneye çıkan Sony yeni yapımlarını duyurdu ve diğer oyunlar için de çeşitli içerikler sergiledi. Biz de biraz geç de olsa firmanın konferansta sunduğu tüm oyunları bir araya topladık.

The Last of Us Part II

Sony’nin sahneye çıkardığı ilk oyun The Last of Us Part II için ilginç bir sunum yapıldı. Önce Gustavo Santaolalla ilk oyuna bestelediği ana tema müziğini çaldı ve oyunun fragmanı başladı. Ellie’yi önce bir eğlencenin ortasında gördük ve oyun içi mekanın Sony’nin sunum yaptığı yerle aynı tasarımda olması dikkat çekti. Ardından Ellie’nin oynanış videosuna şahit olduk. Gizlilik temasıyla başlayan oynanış ilerleyen anlarda çeşitli silahları çatışmalara da sahne oldu. Genel olarak oynanış videosu oldukça vahşi; öldürmelerin ve kanın bol bol kullanıldığı bir yapıdaydı. Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last of Us Part II PlayStation 4 için satışa sunulacak.

Ghost of Tsushima

İlk olarak 2017’nin Ekim ayında duyurulan Ghost of Tsushima merakla beklenen oyunlar arasında yer alıyor. Konferansta da oyun için bir oynanış videosu gösterildi. Görselliğin had safhada olduğu videoda at sürme, dünya keşfi ve elbette ki kılıç kullanımı gibi mekanikleri görüyoruz. Özellikle kılıç kullanımının oldukça keyifli olduğunu belirtelim. Özellikle düello sahnesi oldukça etkileyiciydi. Ghost of Tsushima’da Kubilay Han önderliğinde Moğol İmparatorluğunun çıkarma yaptığı Tsushima Adası’nda geriye kalan son samuraylardan biri olarak bu istilaya karşı mücadele edeceğiz. Oyun PlayStation 4 için Sucker Punch Productions tarafından geliştiriliyor.

Control

Remedy Entertainment’ın Xbox One ve Windows 10 için geliştirdiği Quantum Break’i duymuşsunuzdur. Control isimli oyunu ilk gördüğümüzde de aklımıza gelen yapım Quantum Break oldu. Bu sebeple yayınlanan fragmanın ardından Remedy’nin logosunu görmek pek de sürpriz olmadı. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen Control, Jesse Faden’ın doğaüstü güçleriyle doğaüstü varlıklara karşı verdiği mücadeleyi konu edinecek. Şimdilik oyun için açıklanan bir çıkış tarihi bulunmuyor.

Resident Evil 2 Remastered

Konferansın en heyecanlandıran duyurularından biri Resident Evil 2’nin remastered halinde karşımıza çıkması oldu. İlk oyunun ardından Capcom gene kolları sıvadı ve serinin ikinci oyununu da elden geçirmeye karar verdi. Resident Evil 2 Remastered PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 25 Ocak 2019 tarihinde oynanabilir olacak.

Kingdom Hearts III

Microsoft konferansında da karşımıza çıkan Kingdom Hearts III için bu sefer Karayip Korsanları temalı bir fragman yayınlandı. Jack Sparrow, Will Turner, Elizabeth Swann, Kaptan Barbossa gibi filmlerin ünlü karakterlerini gördüğümüz fragmanda oynanış kesitlerine de yer verildi. Masalları ve filmleri bir araya toplayacak olan Kingdom Hearts III 29 Ocak 2019’da PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanacak.

Death Stranding

Yine bir Death Stranding fragmanı, yine akıllarda pek çok soru. Death Stranding’in gizemli dünyasını tanıtan bu yeni videoda karakterimiz Sam Bridges’i (Norman Reedus) bol bol yürürken ve bir şeyler taşırken görüyoruz. Aynı zamanda çeşitli oynanış anlarına da şahit oluyoruz. Ayrıca Norman Reedus ve Mads Mikkelsen gibi oyuncuların arasına iki yenisinin daha katıldığını öğreniyoruz. Bond Kızları’ndan Léa Seydoux ve The Bionic Woman ile iki kez Altın Küre En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne aday gösterilen Lindsay Wagner da Death Stranding’de boy gösterecekler. PlayStation 4 için Hideo Kojima önderliğinde geliştirilen Death Stranding’i merakla bekliyoruz.

Nioh 2

PlayStation konferansının herhalde en çok mutlu ettiği kesimlerden biri de samuray severler oldu. Çünkü önce Ghost of Tsushima, sonrasında ise Nioh 2 tanıtıldı. Team Ninja tarafından geliştirilen Nioh gerek oynanışı gerek tasarımıyla oldukça beğenilen bir yapım olmuştu. Serinin ikinci oyunu da yayınlanan bir dakikalık kısa fragman beraberinde duyuruldu.

Spider-Man

PlayStation 4 için Insomniac Games tarafından geliştirilen Spider-Man’e yeni bir oynanış videosu yayınlandı. Spidey’yi bu sefer bir hapishane isyanının tam ortasında görüyoruz. Dövüş sahneleri, duvar yürüyüşleri ve ağlar ile binalar arasında gezme gibi oynanış imkanları bolca sergileniyor. Marvel evreninin kötü karakterleri arasında yer alan Electro, Rhino, Mr. Negative, Scorpion ve Vulture’ı görüyoruz. Tüm bu karakterler oynanış videosunun sonunda Spider-Man’i köşeye sıkıştırıp bir güzel pataklıyorlar. Ancak videonun sonunda Spidey yeni birini görüyor ve video burada sonlanıyor. PlayStation Blog sayfasında yapılan açıklama sondaki karakterin altıncı bir villain olduğunu belirtiyor. Spider-Man 7 Eylül 2018 tarihinde PlayStation 4’e özel olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Trover Saves the Universe

Squanch Games ve Rick and Morty yaratıcılarından Jostin Roiland tarafından geliştirilen Trover Saves the Universe PlayStation 4 ve PS VR için hazırlanan bir komedi oyunu. Konferansta oyun için Rick and Morty’den alışkın olduğumuz şekilde absürt bir tanıtım videosu gösterildi.

Déraciné

Souls serisi ve Bloodborne ile tanıdığımız FromSoftware bu sefer Déraciné isimli sanal gerçeklik oyunuyla karşımıza çıktı. PlayStation VR için geliştirilen oyun genç bir kız ve çağırdığı ruh arasında gelişen olayları işleyecek. Anlaşılan FromSoftware bu sefer çok daha farklı yapım ortaya koyuyor. Oyunun 2018 yılı içerisinde sunulacağı belirtildi.

Sergilenen yapımlar bu kadarla sınırlı olsa da Sony ekibinin duyurusunu yaptığı başka şeyler de oldu. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops 4’ü ön sipariş verenlerin Black Ops 3 için bazı ücretsiz haritalara kavuşacağı ve PS Plus üyelerinin Black Ops 3’ü ücretsiz olarak edinebilecekleri duyuruldu. Ayrıca Destiny 2: Forsaken için de hikaye odaklı bir fragman yayınlandı. Destiny 2: Forsaken 4 Eylül’de çıkış yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir