Sızıntı İddiaları: Shadow of Mordor 2 Ve Daha Fazlası

NerdLeaks isimli web sitesinin ortaya çıkarttığı bilgilere göre içinde Shadow of Mordor 2 gibi açıklanmamış yapımların sızıntıları çoktan internete düştü!

Özellikle filmler ve video oyunları dünyasını yakından takip edenler biliyorlar ki bu sektörlerde bilgilerin gizle kalmasının sağlanması oldukça zor. NDA’ler imzalanır, ihlaller olursa davalar açılır fakat her zaman, bir yerlerden bir sızıntı olur. Olmak zorunda olması gibi bir kural olabilir bile belkide!

NerdLeaks isimli web sitesi daha önce zaman zaman ortaya çıkıp ucu ve sınırları bilinmeyen bir çerçevede “sızıntı” olduklarını belirttikleri bilgileri İnternette paylaşırlardı. Aynı site bu sefer E3 için kolları sıvamış ve nelerin ellerinin altında olduğu konusunda bir liste hazırlamışlar. Aslına bakarsanız kendileri bayağı bir konuda doğru sızıntıları yakalamışlar. Aylar öncesinden bahsediyoruz. Oyun şirketleri genelde yıllar boyunca çalıştıkları yapımları bir E3 fuarına saklarlar ve belki bu işin ciddiyetini anlamak konusunda bir veri olabilir.

Yeni God of War oyunu, Kratos’un yeni yapımda sakallı olacağını ve Nors mitolojisinin peşinden gideceği ile ilgili bir tahmin, sızıntıları var. Bethesda’nın Prey’i açıklayacaklarına ve isimsiz Spider-Man PS4 oyununun varlığını bildiler. Nasıl mı sorusu aslında çok basit tabii ki. Çoğu sızıntı yapım üzerinde çalışan, daha sonra o yapım şirketinden ayrılan veya hâlâ işe devam eden sanatçıların portfoliolarında veya CV’lerinde gerekli bilgilere ulaşabiliyorlar. Bazen firmaların yaptıkları patent ve trademark başvuruları her şeyi ortaya çıkartabiliyor. Olay böyle olunca NerdLeaks’e pekte kızmamak lazım. Şimdi, NerdLeaks’in sızıntılarından bazılarına bakalım:

  • -Yeni Wolverine Filminin ismi The Death of Logan olabilir. Site, bu iddiayı bir domain kaydına dayandırıyor..
  • Red Dead Redemption 2 yapım aşamasında. Site, bu iddiayı eski bir Rockstar 3D Sanatçısının CV’sine dayandırıyor.
  • Shadow of Mordor 2 CGI fragmanı yakında yayınlanacak. Site, bu iddiayı yapımın motion capture sahnelerini çektiği dublörün CV’sine dayandırıyor.
  • Bluepoint Games bir CP9 projesi üstünde çalışıyor. Site, bu iddianın fazla arkasında duruyor gibi gözükmüyor keza başka bir şeyde olabilir diye not düşülmüş.
  • League of Legends Supremacy Logosu – Site, Riot Games’in uzun süredir üstünde çalıştığı kart oyunun logusunu, daha sonra sitesinden kaldıran, bir sanatçının portfoliosuna dayandırıyor.
  • Without Memory yapımı hâlâ devam ediyor – Site, bu iddiasını sanatçıların portfoliosuna dayandırıyor. E3’te bir şeyler gözükebilir demişler ancak bu konuda yanılmışlar-
  • Sony western temalı bir yapım üzerinde çalışıyor olabilir, Site, bu iddiasını proje üstünde çalışan bir yapım üzerinde çalışan bir sanatçının portfoliosundaki eskiz çalışmalarına dayandırıyor.

Shadow of Mordor 2 gibi bizleri heyecanlandıran bir sızıntı iddiası bu listede bizim en çok merakımızı cezbedenlerden bir tanesi oldu. NerdLeaks sitesinin Twitter’da paylaştığı sızıntı listesinin tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bakalım bu sızıntıların kaçı doğru çıkacak?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir