SimCity Mac’e Geliyor! Cross-Platform Oluyor!

Origin sistemini Mac kullanıcılarıyla buluşturan Electronic Arts şimdi de SimCity’yi Mac platformuna taşıyor! Üstelik “cross-platform” özelliğiyle birlikte!

Sürekli internet bağlantısı gerektirmesi ve yetersiz sunucu altyapısından kaynaklanan problemleriyle gündemi uzun süre meşgul eden SimCity’nin yapımcılarından Mac kullanıcılarına müjde! Maxis içinizdeki yöneticiyi dışarı çıkartmanıza imkan tanıyan yapımları SimCity’yi Mac platformuna getiriyor!

Üstelik “cross-platform” özelliği sayesinde PC ve Mac oyuncularına aynı sunucularda oynayabilme imkanı tanıyacak olan yeni versiyon ile birlikte SimCity’nin PC versiyonuna sahip olanlar Mac versiyonuna da ücretsiz olarak sahip olabilecekler! Elbette bu imkan Mac kullanıcılarına da sunulacak. Onlar da dilerlerse SimCity’nin PC versiyonunu hiçbir bedel ödemek zorunda kalmadan temin edebilecekler.

PC versiyonu ile aynı seçeneklere sahip olacak ve Standart ile Digital Deluxe Version olmak üzere iki farklı sürümde Mac kullanıcılarıyla buluşturulacak olan SimCity Mac versiyonunu çalıştırabilmek için en az “Core 2” seviyesinde bir işlemci ve LION OSX 10.7.5 versiyonlu işletim sistemi gerekecek.

Mac kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediğini tahmin ettiğimiz SimCity 11 Haziran’da yalnızca Origin üzerinden yayımlanmış olacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir