SimCity İnternet Bağlantısı Olmadan Çalışabilir Mi?

İlk günden yaşanan sıkıntılar nedeniyle gündemden bir türlü düşmeyen yeni nesil SimCity’nin internet bağlantısı olmadan çalışıp çalışamayacağı tartışma konusu olmaya başladı.

Maxis çalışanlarından Lucy Bradshaw’un geçen hafta Polygon‘a verdiği bir röportajda dile getirdiği üzere SimCity’nin internet bağlantısı olmaksızın çalışması imkansız. Ancak son raporlar bunun tam aksini iddia ediyor…

“Önemli bir mühendislik çalışması olmadan SimCity’yi çevrimdışı moda almamız imkansız” diyen Bradshaw’un aksine Rock Paper Shotgun‘un ulaştığı bazı “gizli kaynaklar” bu işin gerçeğe dönüşebilmesinin çok da zor olmadığını belirtiyorlar.

İsmi gizli tutulan, ancak yine Maxis’in çalışanlarından biri olduğu iddia edilen kaynağa göre ya Bradshaw konuyu yanlış anlamış ya da yanlış anlaşılmış durumda. Lakin isimsiz kaynağımızın görüşüne göre SimCity’nin temel dinamiklerinin çalışabilmesi için sunuculara ihtiyacı yok. Sunucular sadece bir takım mesajların iletilmesi, Origin ile bağın sürmesi ve kayıt dosyalarının Cloud sistemi üzerinde tutulabilmesine yarıyorlar o kadar!

Bakalım SimCity krizi daha nerelere varacak…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir