Sanal Gerçeklik Cihazı HTC Vive Öncü Olmakta Kararlı

Sanal gerçeklik piyasasının lideri olmak isteyen HTC Vive’dan harika yenilik!

Gün geçmiyorki yeni bir firmanın daha VR trendine kapılıp bu sektöre girmiş olmasın. Her geçen gün sanal gerçeklik piyasasında rekabet kızışıyor. Fakat sonbahar da prototipinin görücüye çıkacağı duyurulduğu HTC Vive bu yarışın en ciddi adaylarından.

Quark VR ve Valve ortalıklığı ile geliştirilen HTC Vive diğer sanal gerçeklik cihazlarına nazaran daha yenilikçi işlere odaklanıyor. Bu işlerin başında kablosuz başlık seti, dokunmatik kontroller ve de tüm odanın sanallaştırılması gibi özellikler geliyor. Bu özellikler bir hayli zorlayıcıyken yeni yapılan duyuru ile bu özelliklere bir yenisi daha eklendi. Cihaza eklenilen küçük bir verici ile PC ile Vive arasında Wi-Fi aracılığıyla iletişimi sağlanacak. Bulgar menşeli firma yetkilisi yaptığı açıklamada: “Şu an Wi-Fi sinyallerinden kaynaklanan gecikmeleri halletmeye çalıştıklarını, çok yakında üstesinden geleceklerini” belirtmişler.

Quark VR firması, kablosuz sanal gerçeklik cihazı olacağı duyurulan Vive’ın prototipinin sonbahara yetiştirilmesi planlıyor. Fakat ne bir tarih verdiler ne de bir prototipin kesin olarak geleceğinin garantisini veriyorlar.

Büyük vaatler ile yola çıkan Vive cihazının nihai halinin nasıl olduğunu gelecek prototip ile görme imkanına sahip olacağız. Umarız hayal kırıklıkları listesine girmez HTC Vive.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir