Saint’s Row Yön Değiştirecek!

Volition Inc.in uçuk aksiyonlarıyla ünlü serisi Saint’s Row farklı bir yönde ilerleyecek!

GameReactor‘e konuşan Saint’s Row 4 tasarım yönetmeni Scott Phillips, seride ulaşabilecekleri son noktaya vardıklarını, bundan sonra tüm karakterlere son vererek Saint’s Row’a yeni bir yön vermeleri gerektiğini söyledi.

Serinin dördüncü oyununa başlamadan önce durup düşündüklerini ve daha ne kadar ileri gidebilecekleri üzerine fikir yürüttüklerini dile getiren Phillips, tasarım ekibine “Helikopter kullandık, Mars’a gittik, zombilerimiz bile var. Daha ne kadar ileriye gidebiliriz?” diye sorduğunu, güzel bir tatil döneminden sonraysa süper güçlere yönelme kararı aldıklarını dile getiriyor ve devam ediyor.

“Aslında bu hep konuştuğumuz bir şeydi. Bir otomobilden hızlı koşmak, bir binanın üzerine zıplamak veya zihin gücüyle bir insanı kaldırıp şehrin öteki ucuna fırlatmak eğlenceli olmaz mıydı? Bu fikir de anında kartopu gibi büyümeye başladı. Uzaylıları getirdik, çünkü bir düşmana ihtiyacımız vardı. Ayrıca Başkan’ı işin içine dahil ettik, lakin bir ülkede ulaşabileceğiniz en yüksek mevki oydu. Sonuç olarak her defasında bir adım ileriye giderek yapabileceğimiz her şeyi yaptık.” diyen Scott Phillips sözlerini şu şekilde tamamlıyor;

“Saint grubu ve kahramanlarımızın hikayesinin artık bitmesi gerektiğini düşünüyoruz. Fakat yeni bir Saint’s Row’un da olmasını istiyoruz. Bu yüzden eğer Saint’s Row serisi devam edecekse artık başka bir yön almalı.”

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Korsan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Korsan
Ziyaretçi
Korsan

Haklılar