Saints Row 4’e “Düşük Şiddet Versiyonu” Getirildi!

Avustralya’da yeni uygulanmaya başlanan derecelendirme kurallarından geçmeyi başaramayan ilk oyun olan Saints Row 4’e “düşük şiddet versiyonu” getirildi.

İçerdiği gereksiz cinsel şiddet ve yaşa dışı ilaçlara teşvikte bulunması nedenleriyle Avustralya Derecelendirme Kuruluşu’nun yasaklılar listesine giren ilk oyun olan Saints Row 4’ün bu ülkedeki oyuncularla da buluşturulabilmesi için bir ince ayar yapacağını duyuran yapımcı firma Volition Inc. beklenen ayarlamayı bugün itibariyle gerçekleştirmiş bulunuyor.

Kotaku‘nun dünyaya duyurduğu habere göre yalnızca Avustralya sınırları içerisinde olmak şartıyla Steam’de Saints Row 4 Low Violence Version adında yeni bir sürüm sunulmuş durumda. Ancak söz konusu sürümle orijinal oyun arasında ne gibi farkların bulunduğuna ilişkin herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Aksiyon ve eğlenceyi farklı bir biçimde harmanlayan Saints Row serisinin son halkası Saints Row 4, 23 Ağustos’ta PC, PS3 ve Xbox 360 oyuncularıyla buluşacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir