Saint’s Row 4 Avustralya Derecelendirme Kuruluşundan Geçemedi!

Deep Silver ve Volition Inc.in hazırladıkları Saint’s Row serisinin son halkası Avustralya Derecelendirme Kuruluşunun yeni düzenlemelerinden de geçmeyi başaramadı!

Daha önceleri 18 yaş üzeri oyunculara hitap eden oyunlara karşı katı kurallar uygulayarak kesinlikle ülke sınırları içerisine almayan Avustralya Derecelendirme Kuruluşu, yapılan son düzenlemelerle bir nebze de olsa kurallarını esnetmiş ve belirli kıstaslar içerisinde kalmak şartıyla 18+ ibareli oyunların ülke içerisindeki dolaşımına izin vermişti. Ancak Volition’ın dünya çapında yankı uyandıran serisi Saint’s Row’un dördüncü halkası olarak Ağustos ayında raflardaki yerini alması beklenen Saint’s Row 4, yeni düzenlemelerden de geçmeyi başaramadı.

Yapılan açıklamada, oyun boyunca dolaylı biçimde de olsa oyuncunun katılmasına olanak sağlayan interaktif bir yapıda işlenen cinsel şiddetin varlığı ve yine oyun boyunca çeşitli teşvikler ve ödüllendirmelerde yasa dışı ve yasaklanmış ilaçların kullanılmasının bilgisayar oyunları kuralları listesinde yasaklar arasında yer almasının yasaklamanın nedeni olduğu belirtildi.

Avustralya Derecelendirme Kuruluşunun kurallarında yapılan esnetme çalışmalarının ardından yasaklanan ilk oyun olma özelliğini taşıyan Saint’s Row 4’ün Avustralya sınırları içerisinde de oyuncularla buluşabilmesi için Volition tarafından söz konusu içeriklerde bir ince ayarlamaya gidilmesi bekleniyor.

Serinin hayranları tarafından merakla beklenen Saint’s Row 4, 23 Ağustos’tan itibaren Avrupa’da PC, PS3 ve Xbox 360 kullanıcılarıyla buluşacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir