Rovio’nun Angry Birds Serisi 3. Yılını Kutluyor

Yeni yılın habercisi olan Aralık ayının Rovio için önemi bir başka. Bundan üç sene önce 2009’un Aralık ayında Finli geliştirici Rovio, mobil oyunların sembolü haline gelen Angry Birds’ü iOS’da yayınlamıştı.

Fenomen halini alan oyunun toplam indirme sayısı bir milyarı aşmış durumda.Ayrıca oyunun günlük oynanış süresi 300 milyondan dakikadan fazla ve her gün 400 milyar kuş sapanlardan fırlıyor.

Oysa daha dün gibiydi asabi kuşları yeşil domuzcuklara karşı ilk fırlatışımız. Zaman da kuşlar gibi uçtu ve yeni versiyonlara sürükledi bu macerayı.

Gelin Angry Birds’ün üç yıllık mazisine bir bakalım!

Angry Birds

Rovio serinin ilk oyunuda oyunseverlerin kalbini fethetti ve iTunes’da sadece on ayda on milyondan fazla indirililerek adını rekorlar kitabına yazdırdı.

Angry Birds Seasons

İlk oyunun üzerinden çok geçmeden 2010 Ekiminde Angry Birds Seasons çıktı. Diğer adı Angry Birds Hallowen olan oyun bir ay sonra Yılbaşı temalı 25 ücretsiz bölüm güncellemesi getirmişti.

Angry Birds Rio

2011 Ocak’ında ise asabi kuşların yeni durağının Rio olduğu duyuruldu. Mart ayında çıkan oyun on günde on milyon satarak rekor üstüne rekor kırdı.

Angry Birds Space

2012 başlarında çıkan Space’de de tahmin edebileceğiniz üzerine bir rekor daha yaşandı; fakat bu sefer 10 milyon satışa sadece 4 günde erişildi.

Bad Piggies

Sonbaharda ise adından da anlaşılacağı gibi seriye farklı bir oyun geldi. Bu oyunda kuşların ızdırap veren öfkesi yerine yeşil domuzcukların uçma sevdası var.

Angry Birds Star Wars

Star Wars temalı serinin son oyunu 8 Kasım’da çıktı ve 2,5 saat içinde Apple AppStore’da zirveye yerleşti.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir