Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek.

Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice içerik için bu yeni üssümüze sizleri beklediğimizi bildirip içeriğe öyle geçiyoruz.

Bu durumu bizzat kendim yaşayarak hallettim. Önce durumu izah edeyim sonra ne yapmanız gerektiğini videolu şekilde gösteriyorum zaten :)

Total War Attila adlı bir strateji oyunu var, piyasaya sürüleli baya oldu ama içeriği ve alakalı olarak üretilen modlar vesilesiyle hala oynanıyor. İşte oyunla alakalı henüz çıkmamış ama özel olarak erişim sağladığımız modu Medieval Kingdoms 1212 AD campaign kısmında, senaryo da denebilir, Macarlar ile oynarken kralım öldü. Kralın oğlu üzerinden role playing yapıyordum. Macarları steplere geri döndürmeyi düşünüyordum, çocuk üzerinden ülkenin dinini Göktanrı inancına geçirecektim, ama planlarım oyun içerisindeki dinamikleri hesaba katmadığım için patladı.

Peki tam olarak ne oldu ve nasıl toparladım, iyi seyirler.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir