Rockstar North Yeni Nesile Hazırlanıyor!

Rockstar Games’in son yayınlanan iş ilanları firmanın yeni nesle son sürat hazırlanmakta olduğunu gösteriyor.

Yeni jenerasyon konsolların arifesini yaşadığımız şu aylarda, güncel konsollarda fırtına gibi esen firmaların yeni nesilde karşımıza nasıl çıkacağı en merak edilen konular arasında olsa gerek. İşte Rockstar Games’in son yayınlanan iş ilanları firmanın beklentileri karşılayabilmek adına son sürat çalışmalarını sürdürdüklerinin bir kanıtı adeta.

İlanlardan görüldüğü üzere Rockstar North, çekirdek motor geliştirmek amacıyla deneyimli programcılar arıyor. Geliştirmek istedikleri yeni motorun amacı ise günümüz ve bir sonraki nesil konsolları için son teknoloji mimari yapısına sahip, yüksek performanslı sistemler üretmek.

Bu iş ilanıyla eş zamanlı olarak Rockstar San Diego da yeni fizik programcıları aradığını duyurmuş durumda. RAGE adını alan ekibe dahil olacak programcılar, diğer tüm Rockstar stüdyolarının yeni teknolojilere adaptasyonlarını sağlamakla görevli olacaklar.

Üstelik Rockstar’ın çalışmaları bunlarla da sınırlı değil. Hem North hem de San Diego stüdyoları bu ilanlara ek olarak network programlamada uzman çalışan arayışına da girmiş durumda. Rockstar San Diego’nun verdiği iş ilanında yazdığına göre işe alınacak network programcıları bir açık dünya oyununda, geniş bir alana yayılmış oyun mekaniklerini senkronize etmek ve oynanışın tüm alanlarına dinamik çok oyunculu özellikler entegre etmekle görevlendirilecek.

Bakalım tüm bu hazırlıkların sonunda ne gibi sürprizlerle karşılaşacağız…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir