Rocket League Yapımcıları Oyuna Dair Açıklamalar Yaptı

Rocket League’in oynanışına güçlendirici tarzı rekabeti zedeleyecek ögeler eklenmeyecek.

Rocket League’in piyasaya sürülmesinin üzerinden iki hafta geçti. Ancak oyun o kadar beğenildi ki iki hafta geçmesine, yepyeni oyunlar gelmesine rağmen hala Steam’de çok satanlar listesinde liderliğini sürdürüyor. Oyun bu kadar beğenilince geleceğe yönelik geliştirme tabanlı planlar var mı diye de düşünülmeye başlanmıştı. Bu konu hakkında ismini vermek istemeyen bir Psyonix sözcüsünün oyuna güçlendiriciler ekleneceğini söylemesi tartışma yaratmıştı. Oyun içi rekabeti yok edebilen ve kullanıcıları gerçek para kullanımına yönlendiren bu özelliğin ünü pek iyi olmayınca Rocket League’in geleceği tekrardan düşünülmeye başlanmıştı.

Ancak şirketin en üst makamından yüreklere su serpen bir açıklama geldi. Psyonix şirketinin kurucusu Dave Hagewood yaptığı açıklamada Rocket League’in geleceği için güçlendirmeler düşünmediklerini “Oyuna güçlendirmeler ekleme gibi bir düşüncemiz yok. Bazı mekanikler veya fiziksel özellikler ekleyerek oyunun dengesini değiştirmeyeceğiz. Elimizde güzel bir plan var ve ana oynanışı değiştirmeden oyunu daha da iyi hale getirecek düşüncelere sahibiz.” sözleriyle belirtti.

Hagewood eklemeyi düşündükleri şeyler hakkında daha fazla açıklama yapmasa da şirketin maçın ortasında oyundan çıkan kullanıcıların önüne geçmek için çalıştıklarını da söyledi. Bu yenilikleri içeren güncellemenin ne zaman geleceğini veya geldiğinde Rocket League’in hala çok satanların zirvesinde bulunup bulunmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca Oyun Fest olarak biz de bu eğlenceli oyunu incelemiştik. Eğer oyunu merak ettiyseniz incelememize göz atmanızı öneriyoruz: http://www.oyunfest.com/rocket-league-inceleme.html

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir