Rise of the Tomb Raider’ın PS4 Çıkış Tarihi Belli Oldu

PlayStation 4 kullanıcılarının merakla beklediği Rise of the Tomb Raider’ın çıkış tarihi, GameStop İtalya tarafından paylaşıldı.

Lara Croft’un maceralarını konu edinen Tomb Raider serisinin son oyunu Rise of the Tomb Raider; ilk duyurulduğunda Xbox konsollarına özel bir yapım olarak açıklanmıştı. Bir süre sonra oyunun PC ve PlayStation 4’e de geleceği, ancak Xbox’a göre çıkış tarihinin daha geç olacağı belirtilmişti. 10 Kasım 2015 tarihinde oyun Xbox 360 ve Xbox One için çıkışını yapmış, ardından 28 Ocak 2016’da da PC için raflardaki yerini almıştı. Bu süreden sonra oyunu PlayStation 4’te ne zaman göreceğimiz hakkında bir belirsizlik başlamıştı. Ancak GameStop İtalya’ya göre; oyun 11 Ekim 2016’da PlayStation 4’e gelecek.

 

Yukarıdaki yer alan ilk resimde görüldüğü üzere oyunun 11 Ekim 2016’da 70.98€ fiyat etiketiyle çıkış yapacağı belirtilmiş. Büyük bir ihtimalle yanlışlıkla gösterilen listeleme, kısa süre sonra siteden kaldırılsa da hızlı davranan kullanıcılar ekran görüntüsü almayı başardı. Ayrıca bir diğer İtalyan haber sitesi Everyeye, GameStop İtalya çalışanlarından elde ettiklerini söyledikleri bir market kayıt listesini paylaştılar. Kayıt resminde yazan bilgiler ile sitede yayınlanan listelemeden elde ettiğimiz bilgiler örtüşüyor.

Eğer gelen bilgiler doğruysa, Rise of the Tomb Raider; neredeyse ilk çıkışından bir yıl sonra PlayStation 4 oyuncuları için sunulmuş olacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir