Riot Games: “League of Legends 2 Asla Geliştirilmeyecek”

Riot Games’de çalışan Brent Critchfield yaptığı açıklamaya göre, Riot Games başka bir League of Legends oyunu geliştirmeyecek.

Riot Games’in sadece dijital satış politikası yüzünden herhangi bir Leauge of Legends devam oyunu yapmayacak. Oyunun elde ettiği başarıya rağmen yeni bir oyun yerine şimdiki oyunu güncellemeler ve düzeltmelerle sürekli yenileyerek devam edileceği belirtildi. Riot Games’in bu şekilde hazırladığı on yıllık çalışma stratejilerin bu fikirde devam edeceğini belirten Brent Critchfield, “Büyük torunlarımın bu oyunu oynamalarını istiyorum.” şeklinde bir dilekte de bulundu.

2006 yılında kurulduktan sonra ilk ve tek yapımları oynaması ücretsiz olan League of Legends’i 2009 yılında piyasaya çıkardıktan sonra aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 farklı ülkede stüdyo açan ve League of Legends’i her ülkeye özel olarak başarılı bir şekilde yerelleştirme ve reklam başarısı sağlayan Riot Games’in League of Legends’den başka bir yapım çıkarması ise olasılıklar dahilinde. Şu ana kadar Riot Games gelecek planları konusunda ser verip sır vermiyor. Her şeye rağmen League of Legends günlük 27 milyon oyuncuyla oldukça popüler bir şekilde yoluna devam ediyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir