Resident Evil VII’de Kullanılan Teknolojiye Hayran Kalacaksınız

Yayınlanan yeni videolarda Resident Evil VII’nin görselliği konusunda aydınlanıyoruz.

CEDEC faaliyetinde  Capcom Resident Evil VII için birçok video gösterdi. Aşağıya eklediğim sayıca fazla sürece kısa videolarda görüldüğü gibi Fotogrametri adı altında bir teknoloji kullanılmış. Bu teknik üç boyutlu nesneler hakkında yoğun bir fotoğrafik bilgi kaynağı sunuyor, bu da oyunda çok detaylı objeler yaratılma imkanı eriyor.

Geliştiriciler aynı zamanda bu süreçte 140 DSLR kamera kullandıklarını, bunların 100’ünün tam kapsamlı vücut tarama, 40’ının da yüz tarama için kullanıldığını söylüyorlar. Aynı zamanda oyun motorunda ışık kaynağına göre maddelerin farklı tepkiler verebilmesine imkan sağlayan bir işleme teknolojisi kullandıklarını da tekrar ifade ediyorlar.

Capcom tüm bunlara ek olarak birçok oyun içi karakteri ve saç işleme teknolojisini de gösterdi. Aşağıdaki videolarda oyuna yıllar sonra inanılmaz bir değişiklik katacak tüm teknolojileri görebilirsiniz. Bana kalırsa serinin bu değişikliğe çok uzun zamandır ihtiyacı vardı.

2017 yılını bekliyoruz merakla, ilgiyle ve şiddetle.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir