Resident Evil: Revelations Playstation 3 ve Xbox 360’a Mı Geliyor?

Resident Evil serisinin son dönemdeki başarılı örneklerinden 3DS çıkışlı Resident Evil: Revelations’ın Xbox 360 ve Playstation 3’e geleceği iddia edildi!

Aksiyon dozunu bir adım daha ileri götürerek eleştirmenlerden dahi düşük notlar alan Resident Evil serisinin son üyesi Resident Evil 6’nın ardından Capcom’un ne yapacağı sorusu şu sıralar dilden dile dolaşıyor. Serinin hayranları tarafından kökenlerine dönmesi yönünde büyük baskılara maruz kalan Capcom ve Resident Evil ekibinden, bu çağrıya bir nevi olumlu yanıt niteliğinde sesler de gelmiyor değil.

Ana seride sürekli olarak aksiyon dozunu arttırarak, RE’nin temellerinden uzaklaşan Capcom, Nintendo 3DS’e özel sundukları Resident Evil: Revelations ile bir yandan piyasa yoklaması yapmayı da ihmal etmiyor. İşte serinin hayranlarını tatmin edecek şekilde “survival horror” temellerine oturarak bu yılın ilk çeyreğine damga vuran Resident Evil: Revelations’ın Playstation 3 ve Xbox 360’a geleceğine ilişkin bir gelişme ortaya çıktı.

Yine, yeni ve yeniden NeoGAF kullanıcıları tarafından keşfedilen bilgilere göre, Güney Kore oyun derecelendirme kuruluşu Korean Ratings Board’da Resident Evil: Revelations adına hem Playstation 3, hem de Xbox 360 için olmak üzere ayrı ayrı iki kayda rastlanmış.

Henüz durum Capcom tarafından bir resmiyet kazanmamış olsa da, ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Resident Evil’ın şu anki hali söz konusu olduğunda Revelations’ı oynayabilmek bir ayrıcalıktır diyor ve konsol sahiplerini şimdiden kutluyoruz.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir