Resident Evil: Revelations Gerçekten Konsollara Geliyor!

En azından gelişmeler öyle gösteriyor diyebiliriz…

Geçtiğimiz yıl yayınlanan iki Resident Evil oyunundan serinin hayranlarını daha bir tatmin edici içerik sunmasıyla dikkatleri üzerine çeken 3DS özel oyunu Resident Evil: Revelations’ın, Playstation 3 ve Xbox 360’a da gelebileceğine yönelik dedikoduları hatırlarsınız. Kasım ayı dolaylarında Güney Kore derecelendirme kuruluşu Korean Ratings Board’da görülen RE: Revelations’ın PS3 ve Xbox 360’a yönelik kayıtları gündeme bomba gibi düşmüş, ancak Capcom’dan durumu onaylayıcı herhangi bir açıklama gelmemişti.

Günümüze gelindiğinde Capcom’un hala bu tür bir çalışmanın olup olmadığına yönelik bir açıklaması bulunmazken, ortaya çıkan yeni bir gelişme söz konusu ihtimalin gerçeğe dönüşmekte olduğunun bir işareti olarak görülebilir. Böyle düşünmenize neden olan gelişme nedir? diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum.

Xbox360Achievements.org sitesini bilirsiniz. Bir çok sır oyunun çıkışından kısa bir süre önce yapımda karşımıza çıkacak olan başarımların birer listesi bu site aracılığıyla yayınlanır ve çok geçmeden de o oyun ortaya çıkmak durumunda kalır. İşte oyunları adeta deşifre etmesiyle ünlü bu siteye Resident Evil: Revelations’a ait olduğu iddia edilen 50 adet başarımdan oluşan bir liste düşmüş durumda!

Üstelik başarımlara baktığımızda serinin hayranlarının dört gözle beklediğini tahmin ettiğimiz Resident Evil: Revelations’ın Xbox Live Arcade üzerinden yayınlanacak ucuz bir uyarlama olmayacağını, muhtemelen diskler halinde raflardaki yerini alacak, tam sürüm bir oyun olarak karşımıza çıkacağını söylemek mümkün. Resident Evil tutkunlarının gözü aydın!

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir