Resident Evil VII’ye Dair Birçok Yeni Detay Açığa Çıktı

Resident Evil VII’nin gizemi yavaş yavaş aralanıyor.

Capcom’un ısrarla Resident Evil oyunları yapmasının son meyvesi, videolarına göre oldukça leziz olacak gibi. Gizemini Gamescom videolarında dahi koruyan oyun, ESRB dereceleme sağolsun biraz daha kendini açıverdi.

Hemen bu detaylara bakalım. Öncelikle ana kahramanımızın adı Ethan. Harap bir malikanede kaybolmuş karısını arayan bir bedbaht. Birincil kişi açısından olaylara baktığımız oyunda, oyuncular etrafı keşfedecekler. Tabancalar, pompalı tüfekler, alev makineleri, patlayıcılar ve testereler mutant yaratıkları öldürebilmemiz için emrimize amade. Yani bu ana dek yansıtılan Outlast ya da kaçış temalı oyun havası biraz dağılıyor.  Savaş mekaniklerine gerçekçi silah efektleri, acı çığlıkları ve abartılmış kan efetkleri dahil oluyor. Oyuncu oyun içinde ilerledikçe ara sahnelerde vahşi görüntüler ve şiddet sahneleri yer alıyor: bir testere aracılığıyla koparılmış bir kol, kürekle diz kapağından ayrılmış bir bacak (ESRB açıklamalarında korku hikayesine doğru yol alıyoruz yalnız), yine kürekle yüzü dağıtılmış bir adam. Bazı sahnelerde organları dışarı dökülmüş cesetler bulmak mümkün. Bolca küfüre dialoglarda rastlanıyor.”

Bunlar oyunun derecelendirmesi için yazılan bilgiler. Ama oyundan neler bekleyeceğimize dair yoğun bir bilgi yığını anlamına geliyor. Muhtemelen +16 ibaresini de alır Resident Evil 7. 2017 hızla yaklaşıyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir