Resident Evil 6 PC İnceleme

Hafif Spoiler olabilir: Leon hikayesinin 4-4 bölümünde ve Chris hikayesinin 3-5 bölümünde bir hikaye kesişimi bulunuyor. Burada şahsın birini kovaladıktan sonra bir sinematik giriyor araya. Bu sinematikten sonra karakteriniz sebepsiz bir yere ölüyor. Çok yaygın bir bug. Chris tarafında bir sorun yok sanırım en azından ben yaşamadım. Bunu atlamak için Chapter Select’e gelip 4-5’i seçip oyuna başlamanız gerekiyor. Şimdilik tek çözüm bu. Arada kaçırdığınız oynanış sadece biraz ilerleme ve bir sinematikten ibaret. Sinematiği bu linkten izleyebilirsiniz. 14:50’den itibaren izlemeye başlayın.

Bir diğer bug ise, Leon Chapter 5-3’te ilk sinematikten sonra sonsuz bir Loading döngüsüne girebiliyor oyun. Bunun çözümünü de Co-op oynadığım zaman buldum. Mümkünse bir önceki bölümlerden başlayan bir oyun bulun ve orada oynayın ya da bir arkadaşınızla direk 5-3’ten başlayın.

Voice Chat’i Kapatma: Dikkatiniz çekerim bu sadece gönderdiğiniz sesi kapatıyor. Şayet yabancı birinin oyununa girerseniz ya da sizin oyununuza yaratık olarak gelen olursa, eğer bu yöntemi kullanmıyorsa rahatsızlık verecektir. Tek çözüm kapatıp Voice Chat kullanmayan birini bulana kadar oyunları denemeniz. Başka bir arkadaşınızla oynayacaksanız bu yöntem tam size göre.

  1. Windows’un sağ altındaki görev yöneticisindeki hoparlör işaretine sağ tıklayıp Kayıt Aygıtları’na gelin.
  2. Kayıt kısmında mikrofonunuzun dışında ses kaydı yapmayan bir seçenek varsa buna sağ tıklayın ve Varsayılan Aygıt, Varsayılan iletişim aygıtı olarak ayarlayı seçin.
  3. Steam ayarlarından Voice’e gelin ve Detect Audio Devices seçeneğini seçin. Otomatik olarak ayarladığınız kayıt yapmayan aygıtı seçecektir.
  4. Kullandığınız sesli konuşma programının ayarlarından normal mikrofonunuzu tanıtarak oradan konuşmaya devam edebilirsiniz.
  5. Geri döndürmek istiyorsanız Windows Kayıt Aygıtları kısmından daha önce varsayılan aygıt olan Mikrofonu tekrardan Varsayılan Aygıt ve Varsayılan İletişim Aygıtı olarak ayarlayı seçebilirsiniz.
Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir