Razer Ve Google’dan Yeni Bir Konsol İçin İşbirliği!

Google geçen hafta biten “Google I/O” Konferansında oyun konsolları piyasasına ihtiyatlı bir adım attı ve Razer’la ortak bir mikro konsol geliştireceğini duyurdu. Ayrıntılar haberde…

Konsol Razer’ın yüksek donanım gücünün yanında Google’ın kanatları altında bulunan Amazon Fire TV servisi ile oyunculara online stream imkanı tanınayacak ve Google’ın Android TV işletim sistemi ile çalışacak.

Google’ın Razer’la çalışması konsolun daha çok oyun odaklı olacağı izlemini veriyor. Razer’ın aynı zamanda küçük boyutlu cihazlarda bile yüksek grafik verme imkânı bu mikro konsolu ilginç kılan özelliklerden. Google’ın aynı zamanda cihazın oyuncuların alım gücünü zorlamayacağını ve uygun bir fiyattan satacağını açıklaması da cihazı dikkate değer kılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Razer Kurucularından Min-Liang Tan konsolla ilgili, “Bu geleceğin konsolu, Google’ın Android TV platformunun sağladığı katkıyla sadece hardcore ya da casual oyuncu kitlesine değil müzik, film izleme, eğlence ve sosyal uygulamalarla da daha geniş kitleye hitap edecek. Bunların hepsini ise kullanıcının maddi imkânlarını zorlamadan yapacak.”

Önce Ouya, sonrasında Apple şimdi de Google Mikro Konsol savaşları başlasın.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Yunus Emre Köroğlu

Kendi halinde oyunlar, tarih ve çeviriyle ilgilenen kendini olabildiğince geliştirmeye vermiş bir oyuncu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir