Radical Entertainment Kapandı!

Activision, Radical Entertainment’in kapatıldığını doğruladı. Peki ya Prototype 2’nin PC sürümü ne olacak?…

1991 yılında bağımsız bir firma olarak hayatına başlayan ve sonrasında Vivendi Games ve Activision tarafından satın alınan Radical Entertainment’in kapatıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

İlk olarak firmanın ses yönetmenliği görevini üstlenen Rob Bridget’in Twitter hesabı üzerinden yayılan haber camiayı şaşkına çevirdi. Dilden dile dolaşan haber ayyuka çıkınca zorda kalan Activision tarafından beklenen açıklama da çok geçmeden geliverdi.

Yapılan açıklamaya göre Prototype 2 ile bekleneni vermeyi başaramayan Radical Entertainment’in büyük oranda çalışanlarının azaltılmasına ve ufak bir ekiple Activision’a destek sağlayan bir firma konumuna indirgenmesine karar verildi.

Buna göre Radical Entertainment bundan sonra da varlığını sürdürecek, ancak bir daha firmanın imzasıyla yeni bir oyun görmemiz mümkün olamayacak.

Ortaya çıkan gelişmelerin sonrasında Prototype 2’nin PC versiyonunun ne olacağı oyuncuların en merak ettiği konuların başında geliyordu. Bunu bilen Radical Entertainment yetkilileri de şirketin Facebook sayfası üzerinden yayımladıkları bir mesajla kafalardaki soru işaretlerine son noktayı koydular.

Radical Entertainment resmi Facebook sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre Prototype 2’nin PC sürümü daha önceden belirlendiği gibi 24 Temmuz’da bizlerle olacak.

Her kapatılan firmanın ardından yaşadığımız hüznü Radical Entertainment ile bir kez daha yaşıyor ve tüm şirket çalışanlarına yeni hayatlarında başarılar diliyoruz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir