Quantum Break’e Yeni Bir Steam Videosu Geldi

Remedy, Quantum Break’in çıkışına az kala bir video yayınladı.

Remedy Quantum Break’in çıkışını 5 Nisan 2016’da Xbox ve PC’ye uygun olarak gerçekleştirmiş ancak PC versiyonunu oyunculara sadece Microsoft mağazasında sunmuştu. Remedy Ağustos ayında bir duyuru yapmış ve oyunun Steam mağazasında 29 Eylül’de satışa sunulacağını dile getirmişti. Quantum Break’in Steam mağazasında yayınlanmasına günler kala Remedy, oyun için özel yeni bir video yayınladı.

Oyun-dizi karması bir yapıya sahip olan hikaye odaklı Quantum Break, 5 Nisan’daki çıkışını gerçekleştirdikten sonra olumlu ve olumsuz çeşitli eleştiriler almıştı. Çıkış tarihinin sürekli ertelenmesi oyundan beklentileri artırmış ancak oyun çıkış yaptıktan sonra mekanikleri açısından olumsuz olarak eleştirilmişti. Oyun-dizi karması bir yapısının olması, oyuncuyu hikayesinin içerisine alması ve kendini ispatlamış oyuncuların (X-Men’den Shawn Ashmore, Game of Thrones’tan Aidan Gillen, Yüzüklerin Efendisi ve Lost’tan Dominic Monaghan gibi) yapımdaki performansı ve mimiklerin başarılı bir şekilde dijitalleştirilmesi ise olumlu eleştiriler almıştı.

Ouantum Break’in en çok eleştirilen noktalarından biri PC versiyonunda yaşanan optimizasyon sorunlarıydı. Remedy Quantum Break’i önce Xbox’a duyurmuş fakat oyunun çıkışına kısa bir süre kala PC’ye geleceğini haber vermişti. İncelemelerde oyundaki optimizasyon sorunu Quantum Break’in son anda PC’ye adapte edilmesine bağlanmıştı. Oyunun PC’ye aktarımında birkaç ay daha çalışıldığı takdirde optimizasyon sorununun giderilebileceği incelemelerde dile getirilmişti. Çıkışından bu yana yaklaşık altı ay geçmişken, belki de 29 Eylül’de PC’ye iyi bir şekilde optimize edilmiş bir Quantum Break ile karşılaşırız.

Quantum Break’in Steam’e özel yeni videosu:

Bu da eski olan

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sultan Nur Korkusuz

Part-time bir oyuncuyum. Aslında bu bir kamuflaj, hayatım oyun olmuş :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir