Quantic Dream Yönetmeni Hitman Ekibine Katılıyor

Quantic Dream şirketinin yönetmenlerinden Christopher Schmitz’in; Hitman için IO Interactive şirketine geçiş yaptığı duyuruldu.

IO Interactive tarafından geliştirilen ve Square Enix’in yayıncılığını üstlendiği Hitman, bilindiği üzere bölümler halinde oyunculara sunuluyor. Şu an için halihazırda dört bölüm çıkarılmış durumda ve bir aksilik olmazsa üç yeni bölüm ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkacak. Yayıncı şirket Square Enix, yaptığı basın açıklamasıyla; Quantic Dream’in kıdemli yönetmenlerinden Christopher Schmitz’in kalan bölümlerde baş yapımcı olarak görev alacağını açıkladı.

Christopher Schmitz kariyerindeki bu yeni sayfayı “IO Interactive’in son Hitman oyunuyla yaptıklarını tüm oyun endüstrisi yakından takip ediyordu. Bu ekibin bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım ve bu şahsi kariyerim için de yeni bir bölüm. Ayrıca Kopenhag (IO Interactive’in genel merkezinin yer aldığı şehir) hakkında daha fazla şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum.” şeklinde yorumladı.

IO Interactive Stüdyo Yöneticileri’nden Hannes Seifert ise ekiplerine güçlü çalışanlar aradıkları için Christopher Schmitz’i tercih ettiklerini belirterek “Video oyunu geliştirme üzerine sahip olduğu deneyim, enerji ve bakış açısı bizim için adeta biçilmiş kaftan. Ekibimize, stüdyomuza ve oyunlarımıza katabileceği pek çok şey var.” açıklamasını yaptı.

Hitman’in kalan üç bölümü sırasıyla Tayland, Amerika ve Japonya’da geçecek. Quantic Dream’in Beyond: Two Souls ve Heavy Rain gibi duygulara ağırlık veren oyunlar yaptığını göz önünde aldığımıza, kalan bölümlerde Christopher Schmitz önderliğinde dramatik yönü ağır basan sahneler görmemiz mümkün.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir