Puskas Ödüllü Wendell Lira Sırf FIFA Oynayabilmek İçin Futbolu Bırakıyor

İyi bir FIFA oyuncusu olmak isteyen Wendell Lira, bu amacı doğrultusunda profesyonel futbol kariyerini noktalama kararı aldı.

Bugüne kadar futbol kariyerine devam edebilmek için gerek sağlığını, gerekse maddi varlığını feda etmeyi göze alan futbolcuları görmüştük. Ancak 27 yaşındaki Brezilyalı forvet oyuncusu Wendell Lira; gördüklerimizden çok daha farklı bir karara imza attı. Üst düzeyde FIFA oynayıp bunu YouTube kanalında paylaşmak isteyen oyuncu, bu uğurda futbol kariyerini bıraktığını açıkladı.

Bu kararı almanın son derece zor olduğunu belirten Lira, FIFA hayalinin dışında sürekli olarak yaşadığı sakatlıkların ve ‘profesyonel futbol dünyasını bir türlü bırakmayan yalanlar zincirini’ kariyerini noktalamasının sebepleri arasında gösterdi. Ayrıca hayatının bu yeni döneminde önce başarılı bir YouTuber, ardından da başarılı bir E-Spor oyuncusu olmayı kafasına koyduğunu aktardı.

2009’dan beri düzenlenen ve yılın en güzel golünü kaydeden futbolcuya verilen Puskas Ödülü’nü 2015 yılında kazanmayı başaran futbolcu son olarak Brezilya Serie B takımlarından Vilo Nova’nın formasını giymişti.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir