Prototype 2 İnceleme

Prototype’ta bitmeyen buhran Prototype 2 ile bir kez daha evinizi kaplayacak.

Her şey 1963’te başladı. Özel bir askeri birim olan Blackwatch’ın emriyle Gentek Amerika’yı kimyasal silahlardan korumak amacıyla Blacklight adında bir virüs geliştirdi. Fakat virüs kontrol edilemedi ve Amerika’nın Idaho eyaletinde insanlara bulaştı. 1970’te operasyonlara başlandı ve virüs bulaşan insanlar öldürüldü. Fakat tek bir sağ kalan insan vardı, o da Elizabeth Green’di. Sonraları yapılan araştırmalarda Elizabeth Green’in virüs için bir kuluçka görevi gördüğü anlaşıldı. Daha sonraları ona “Mother” Anne ismiyle hitap edilecekti.

İlerleyen yıllarda iş çığırından çıkar, işte böyle bir dönemde Alex Mercer ile ne badireler atlattık. Eğer bu tecrübeyi, yani ilk oyunu, tatmadıysanız üzülmeyin. Zira Prototype 2’de yer alan Prototype Recap sistemiyle ilk oyunun özetine ulaşabiliyorsunuz. Ama yine de ilk oyunu oynamalısınız diyor ve incelememize geçiş yapıyoruz.

Prototype 2, yeni kahramanımız James Heller’ın ailesinin öldürülmesi ve virüsün ona da bulaştırılması ile başlıyor. Heller’a virüs artık New York’ta efsane haline gelmiş ve ilk oyunda yönettiğimiz karakter olan Alex Mercer tarafından bulaştırılıyor. Heller ise bu virüsün nimetlerinden faydalanarak ailesinin katillerini aramaya başlıyor.

Oynanış tarzı Prototype ile aynı. Açık bir dünyada geçmekte ve bu dünyada bulunan görev noktalarından görevler alınmakta. İlk oyunda görev noktalarının yanı sıra size küçük başarımlar kazandıran zamana karşı oynanan, görevlerde bulunmaktaydı. Bu görevler, yerini çoğunluk olarak size yeni özellikler kazandıracak yeni sisteme bırakmış. Bir görev noktasında pençelerinizi geliştirirken, diğerinde savunma özelliklerinizi arttıracaksınız. Ek olarak oyunun bir seviye sistemine sahip olduğunu da hatırlatalım.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Onur Aycan

Sene 95 o zamanlar IBM yatay kasalar vardı. Hey gidi heyyy... 486 DX2 66 Mhz desem kaç kişinin gözünden yaş gelir acaba?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir