Project Shield Şimdiden İlgi Odağı Oldu!

CES 2013 mini bilgisayarların savaşına sahne oluyor ve bu durumdan oyun dünyası da nasibini alıyor!

Consumer Electronics Show 2013 dahilinde elini çabuk tutarak ilk olarak sahne almayı başaran Nvidia’nın yeni açık kaynak kodlu mini bilgisayarı Project Shield, daha ilk günden oyun dünyasının devlerinin radarına girmiş durumda. Henüz Nvidia tarafından Project Shield’e özel üretilen herhangi bir oyun duyurusu gelmemiş olsa da Epic ve Ubisoft gibi dev isimlerin bu yeni konsolu çok beğendikleri ve yakın markaja aldıkları söyleniyor.

Her iki firmanın yetkilileri tarafından konsol ve bilgisayar teknolojilerinin gelişimi açısından bir devrim olarak görülen Project Shield için Ubisoft CEO’su Yves Guillemot ek olarak, “Assassin’s Creed III’ün PC versiyonunun Project Shield üzerindeki performansının muazzam olduğunu ve bu durumun Ubisoft’un firma olarak Nvidia ile olan bağlarını bir adım ileriye götüreceğini” söylemiş.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir