PES 2019 Duyuruldu!

Konami yapımı PES 2019 yayınlanan bir fragmanla resmen duyuruldu ve çıkış tarihi açıklandı.

Futbol oyunu denildiğinde akla ilk gelen iki isimden biri olan PES serisinin yeni oyunu PES 2019 nihayet duyuruldu. Barcelona’nın yıldız oyuncularından Philippe Coutinho ve bir dönemin efsanelerinden David Beckham’ın başrolde oldukları fragmanda oynanış dinamiklerinden grafiklere kadar pek çok şeyi inceleme şansı buluyoruz.

PES serisinin en büyük sıkıntılarından biri lisanssız takımlar desek yanlış olmaz herhalde. Bu sorunu büyük oranda azaltmak için PES 2019’da kayda değer bir geliştirme yapıldığı söyleniyor. Lisanslı takımlara ilaveten yeni ve lisanslı stadyumlar da oyunda yer bulacak. Ayrıca David Beckham’dan anlaşılacağı üzere oyunda bazı efsane futbolcular yer alacak. David Beckham’a ek olarak Johan Cruijff, Cafu ve Maldini’nin aralarında yer aldığı 11 farklı efsane oyuncu bulunacak.

Yeni şut ve top kontrol mekanikleri fragmanda dikkat çekmeyi başarıyor. Yoğun hareket yakalama seansları sayesinde oynanış mekaniklerinin gerçekçiliği artırılmış durumda. Bu sayede oyun sırasındaki tecrübe çok daha doğal ve gerçekçi olacak. Oynanışa ilave olarak grafiklerdeki geliştirmeler de göze çarpıyor, özellikle de tribünler. Tekdüze olmayan taraftar hareketleri sayesinde tribün atmosferinin daha iyi bir hale geldiğini söyleyebiliriz.

PES 2019 PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 30 Ağustos’ta satışa sunulacak. Oyun desteklenen tüm platformlarda 4K ve HDR desteğine sahip olacak. Oyunun kapak görselini ise videodan anlaşılacağı üzere Philippe Coutinho süsleyecek. Ancak standart sürüm yerine Legend veya David Beckham sürümlerini alacak olursanız David Beckham kapak görselinde boy gösterecek. Yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir