Paradox Interactive Rekor Kutlaması Yapıyor

Paradox Interactive, oyunlarının satış rakamlarından çok memnun ve bu mutluluğu oyunculara bedava içerik sunarak kutluyor.

Devasa strateji oyunları denince parmakla gösterilen Paradox Interactive’in eski ve yeni oyunları büyük ilgi görüyor. Paradox’un yeni oyunlarından Hearts of Iron IV, satışa sunulmasından kısa bir süre sonra, iki haftadan daha az bir zaman içerisinde 200.000 bin adet sattı. Stellaris, Paradox’un ilk bilim-kurgu devasa strateji oyunu, 500.000 adet sattı. Yeni oyunlar bu kadar satıyorsa eskiler ne kadar satıyordur?

Europa Universalis IV, DLC ya da genişleme paketleri dahil olmaksızın ana oyun olarak tam 1.000.000 adet satış rakamını aşmış durumda. Paradox da bu başarının şerefine, Europa Universalis IV: Fredman’s Epistles adlı bedava içerik paketini oyunculara sundu. Oyunda İskandinav ülkeleri ile oynadığınızda dinleyebileceğiniz bestesini 18. yüzyılda yaşamış İsveçli Carl Michael Bellman (Şair, besteci, söz yazarı) yaptığı 15 yeni müzik barındıran Fredman’s Epistles, bir jest olsa da İsveç kökenli firmanın kendi coğrafyasına kıyak yaptığı geçtiği su götürmez bir gerçek. Oyuncular Paradox’un bu adımını hem övüyor hem de eleştiriyor. Haksız da sayılmazlar. Sonuçta oyunu 1 milyon İsveçli satın almadı. Dünyanın her yerinden bu başarıya bir katkı var. Haliyle oyundaki en çok oynanan devletlere ya da genel olarak her devletle oynarken çalabilecek müziklerin olduğu bir paket bedavaya sunulabilirdi.

Europa Universalis IV’e Steam üzerinden sahip olanlar, bu bedava içeriği indirebilirler. Ancak ellerini çabuk tutmalılar, zira 4 Temmuz’dan sonra bu paket ücret ödenerek sahip olunacak.

Son olarak Paradox stratejileri hakkında daha fazla bilgi için www.paradoxfan.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir