Oyun Geliştiricilerine Epic Games’ten Müjde!

Epic Games’in 3 milyon $ değerindeki tasarım ve ses materyallerine ücretsiz sahip olabiliyorsunuz.

Epic Games, iptal edilen Infinity Blade: Dungeons’ın 3 milyon $ değerindeki tasarım ve ses içeriklerini ücretsiz bir şekilde oyun yapımcılarına verme kararı aldı.

iOS işletim sistemi üzerinde çalışan ve telefonlarımızda oynadığımız ilk aksiyon dolu ve güzel grafikli oyunlardan bir tanesi olan Infinity Blade serisinde kullanılan pek çok materyal artık geliştiricilerine açık bir şekilde yayınlandı. Dün Apple’ın düzenlediği özel bir etkinlikte Epic Games 7,600’ün üzerinde toplam 3 milyon $ değerinde içeriği kendi mağazası üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir hale getirdi. Erişime sunulan içeriğin büyük bir kısmı iOS için geliştirilen ancak daha sonra 2013 yılında iptal edilen hack-and-slash oyunu Infinity Blade: Dungeons’ta kullanılan içerikler. Oyun hakkında ortaya çıkan fragmanlar dışında belkide bu sayede ortaya hiç çıkamamış bu oyun hakkında bilgi edinmek için elimizdeki tek şans bu.

Epic Games’in açıklamasına göre sunulan materyaller çeşitli paketler halinde oyun yapımcılarına sunulacaklar. Yayınlanan paketler ise şunlar

  • Infinity Blade: Grass Lands
  • Infinity Blade: Ice Lands
  • Infinity Blade: Fire Lands
  • Infinity Blade: Warriors
  • Infinity Blade: Adversaries
  • Infinity Blade: Effects
  • Infinity Blade: Sounds
  • Infinity Blade: Weapons

 

Yayınlanan bütün içerikler Unreal Engine 4 ile uyumlu. Epic Games, Unreal Engine 4’ü de bu yılın başlarında ücretsiz yapmıştı. Ancak, Epic Games içeriklerin kullanımı konusunda, “herhangi bir Unreal Engine 4 projesinde şartsız bir şekilde ücretsiz olarak kullanılabileceği” bilgisini verdi. Ancak bu, o içerikler üzerinde değişiklik yapılıp yapılamayacağı veya başka bir oyun motorundan kullanılabileceği konusunu aydınlatmıyor.

Bedava içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir