Oyun Fest iGame Vol 2: Başarılı 10 App Store Oyunu

Oyun Fest iGame’in ikinci bölümüyle karşınızdayız. Yeni iPhone, iPad ya da iPod Touch edinen oyunfest.com takipçileri için en başarılı App Store oyunlarını derledik!

‘Oyunfest.com’da bundan sonra mobil platformu için de içerikler görebileceksiniz’ demiştik, sözümüzü tutuyoruz. Yeni seçimlerimizle karşınızdayız.

Gümüzde oyuncu tabiri artık daha geniş bir çerçeve içerisinde değerlendiriliyor. El konsolu olabilecek kadar değeri artan mobil oyun platformları da artık çok büyük önem taşıyor.

Sizler için oynanabilirlik, grafik ve tasarım dallarında en başarılı 10 App Stor oyununa mercek tuttuk. Seçilen oyunlar cidden harika, eğer iOS işletim sistemini kullanan bir akıllı cihaza sahipseniz, kesinlikle bu oyunları edinin.

Yeni oyunlara geçmeden önce Oyun Fest iGame Vol 1’e bakmak isteyebilirsiniz.

[divide style=”2″]

Superbrothers: Sword & Sworcery EP

2011 Mart ayında iOS platformunda yayınlanan Superbrothers: Sword & Sworcery EP, indie adventure (bağımsız mecare) ve point clicking (fare tıklama) türünde bir oyun. Özellikle müzikleri, grafikleri ve oynanışı ile App Store’un en iyi oyunu (iyilerinden biri değil) EN iyisi diyebiliriz. Menu tasarımı, karakter etkileşimi, bölüm tasarımları, bulmacalar ve savaş moduna geçiş teknikleri ile eşi benzeri olmayan oyunu anlamak için iyi derecede İngilizce şart. Bu durum oyunun satışını engelledi diyebiliriz. Fakat oyun App Store önerilenler listesinde bir yıldır yerini koruyor. Oyunun iOS sürümü gibi PC Steam ve Mac OS sürümleri de mevcut. Oyunun Android sürümü ise Superbrothers ve Capybara Games’in açıklamasına göre geliştirilmeyecek . Hem mobil hemde PC sürümü olarak ödüllere doymayan Superbrothers: Sword & Sworcery EP’yi Oyun Fest ekibi olarak tavsiye ediyoruz ve kesinlikle oynarken kulaklık kullanın önerisinde bulunuyoruz!

[divide style=”2″]

Orbit 1 – iPad

Masaüstü oyunları ya da iskambil kağıtları 3-4 arkadaş bir araya geldikleri zaman eğlenmek için çok işe yarar. Peki ya iPad? Orbit 1 App Store’un derinliklerinde kaybolmuş bir yapım. Orbit 1 sayesinde bir araya gelen arkadaşlar (en fazla 4) saatlerce eğlenceli vakit geçirebiliyor… Oyunun amacı, gezegenin çevresindeki yeşil bonusları toplarken, kırmızılara çarpmamak ve diğer oyuncuların üstünden geçerek onları yok etmek. Ek olarak 2 ya da 4 dakikalık raundlarda bir tuş ile gezegenin yer çekimine karşı koyarak yörüngede kalmak da yapılması gerekenler arasında. iPad’in çevresine toplanarak oynamamsı için tasarlanan Orbit 1, başarlı arayüzü sayesinde sonradan gelen oyuncuyu da eğlenceye dahil edebiliyor. Oyunun ücretsiz olması ayrı bir güzellik.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Altuğ İnan

Carlo’s Game Studio kurucu ortağı, iş geliştirme ve pazarlama direktörü, oyun tasarımcısı, yeni Heybeliadalı...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir