Oyun Dünyasındaki Devasa Hack Dalgasına Yakalanmayın!

Dota 2, Funcom, Epic Games ve diğer siteleri etkileyen devasa hack dalgasının üzerindeki sis perdesi aralanıyor.

Her ne kadar kulağımıza çalınmasa da, son 2 aydır oyun dünyasını devasa bir hack dalgası vuruyor. Kalburüstü oyun firmalarının forum siteleri tek tek hackleniyor ve milyonlarca oyuncunun hesap isimleri, şifreleri, mail adresleri ve forum veritabanına girdikleri tüm bilgileri korsanların eline geçiyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi firmalar ekseriyetle kuru birer özür maili ile olayı hasıraltı etmeye çalışıyor. Hangi oyunlar ve firmalar bunlar diye soracak olursanız:

  • Dota 2 Resmi Forumları
  • Funcom Resmi Forumları
  • Epic Games Resmi Forumları
  • Clash of Kings Resmi Forumları
  • DLH.net
  • Gamesforum.com

 

ve daha nicesi.

Peki 10 milyondan fazla hesabın hacklenmesiyle sonuçlanan bu olayların asıl müsebbibi kim? “vBulletin” desem tanıdık gelir mi? Evet tüm bunları mümkün kılan, forum dünyasının en çok tercih edilen forum betiğinde peydahlanan ufak bir açık. İşin asıl rahatsız edici kısmı ise bu açığın 2 aydır kapatılamamış olması. Şimdilik tek temennimiz adı geçen oyun firmalarının işi bir miktar daha ciddiye almaları ve vBulletin Solutions’ın yazılımlarındaki gediği bir an önce kapatmaya gayret göstermesi. Umarız bu hack dalgaları oyun dünyasında ciddi sonuçlar doğurmadan son bulur.

Eğer yukarıda adı geçen sitelerden birine daha önce üyeliğiniz var ise hemen bilgilerinizi değiştirin, hatta kayıt olduğunuz e-posta adresinin şifrelerini yenileme de bile fayda var.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir