Overwatch’ın Rakamları Göz Kamaştırıcı

Blizzard’ın yeni göz bebeği Overwatch piyasaya çıkalı bir haftayı geçti ve gelen rakamlar oldukça şaşırtıcı.

Blizzard’ın CEO’su ve kurucularından Mike Morhaime bir açıklama yaptı. Açıklamasında: “Oyunun çıkışına doğru geçen aylar ve haftalar boyunca oyunculardan, Blizzard oyuncularından, FPS hayranlarından ve bu tarz bir oyunu daha önce hiç oynamamış insanlardan çok fazla sevgi ve saygı gördük, bütün bu sevinç ve istek için minnettarız.” ifadelerini kullandı.

Morhaime açıklamasına,  “Herkesin eğlenebileceği yeni bir evren, yeni bir oyun yaratmak için çok çaba sarf ettik. Bu kadar başarılı bir çıkış geçirdiğimiz için kendimizden geçmiş haldeyiz ve bütün bu eğlenceye ve rekabete, gelecek içerikler ile birlikte devam etmeyi umuyoruz.” şeklinde devam etti.

Açıklamada aynı zamanda oyunun ilk haftasının verileri de açıklandı. Oyunun Açık Betası kadar büyük rakamlara ulaşılmasa da oldukça yüksek rakamlar mevcut. Oyunun çıkış gününden bu yana 7 milyon kişi Blizzard’ın yeni oyunu Overwatch’i oynadı. 119 milyon saatlik toplam oynanış süresi mevcut. Bu rakamda bütün oyuncuların verileri sayıldı tabii ki. 326 milyon kez kahraman değiştirildi ve 11 milyon kez payload’lar gitmeleri gereken noktaya vardılar.

Oldukça yüksek rakamlar değil mi sizce de? Muazzam…

Overwatch Xbox One, PS4 ve PC için 24 Mayıs’ta çıkışını gerçekleştirmişti. Overwatch incelememizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Overwatch, bu ayın sonlarına doğru ise ilk büyük güncellemesi ile Rekabetçi Oyun Modu’nu ve yeni bir animasyonu da oyuncularla buluşturmayı planlıyor.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir