Overwatch’ın İlk Büyük Yaması Haziran Sonunda

Blizzard’ın yeni göz bebeği Overwatch’ın çıkışından sonraki ilk büyük yaması bu ayın sonunda bizlerle.

Overwatch yapımcıları oyunun piyasaya çıkışından sonra Facebook üzerinden canlı bir Soru-Cevap etkinliği gerçekleştirdiler. Bu etkinlikte yeni oyun hakkında pek çok yeni bilgi ve haber gün yüzüne de çıkmış oldu. Bunlardan birisi de oyunun ilk büyük güncellemesi ile alakalıydı.

Yapımcı Jeff Kaplan, oyun için çıkış sonrası tonla içerik geleceğini belirtirken, oyuncuların merakla bekledikleri Rekabetçi Oyun modunun özelliklerini ve tahmini çıkış tarihi hakkında bilgi verdi. Rekabetçi Oyun modunun yeni güncelleme ile oyuna ekleyeceklerini belirten Kaplan, bu modu açık betadan son anda çıkarttıklarını ve bunu da üzerinde yapılması gereken düzenlemelere bağladı. Rekabetçi Oyun modu normal oyundan farklı kurallara sahip olmakla birlikte seviyelere göre oyuncuları eşleştirip bir sıralama yapması bekleniyor. Rekabetçi Oyun modu aynı zamanda sezonların uzunluğunu da ortaya çıkarttı. Genel sezonların ortalama 2.5 ay olurken, sezon aralarının da 2 hafta olması bekleniyor.

Jeff Kaplan soru cevap etkinliğinde sadece yama hakkında konuşmadı elbette. Gelen bir soru üzerine Kaplan, geliştiriciler arasında oyuna Co-op bir campaign eklenmesini düşündüklerini belirtti. Ancak bu konu hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Kim bilir belki ilerde eklenecek büyük genişlemelerden birisi de Co-op campaign olabilir.

Overwarch animasyonları ile de oldukça sükse yaptı. Oyun geçtiğimiz hafta çıkışını gerçekleştirmiş olsa bile gelecekte devam edeceği belirtilen animasyonların bir sonraki karakteri Roadhog. Karakterlerin hikayelerini ve oyunu bizlere daha da yakından tanıtan animasyon filmlerinin yanı sıra resmi çizgi romanları da okuyarak kahramanlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir