Overwatch Yeni Haritasına Kavuşuyor

Blizzard’ın son göz bebeği Overwatch, kısıtlı harita havuzuna yeni bir harita ekliyor. Eichenwalde Gamescom 2016’da tanıtıldı.

Büyüklüğü ile kıyasladığımız zaman yetersiz sayıda bir harita havuzuna sahip olan Overwatch, yeni haritalarına yavaş yavaş kavuşacak gibi gözüküyor. Blizzard Entertaintment, son göz bebekleri Overwatch için Gamescom 2016’da yeni bir harita tanıttılar.

Harita Almanya’nın Stuttgart kentinde bir köyde geçmekte olan bir Assault / Escort haritası. Haritanın hikayesi ise şöyle, Omnic Krizi sürerken en ünlü savaşlardan bir tanesi burada gerçekleşti. Kendilerine Haçlılar diye hitap eden grubun lideri Balderich von Alder ve onun en iyi askerler burada saldırıya geçen robot ordusuna karşı son direnişi gerçekleştirdiler. Sayıları ve silahları azdı, çarpışmalarda çok fazla askerlerini kaybettiler. Ancak onların cesur eforları sayesinde Alman ordusu omnic saldırısını geri püskürtmeyi başararak savaşı kazanmayı bildiler.

Haritada oynarken bir takım koç başını Eichenwalde Kalesine, Balderich’in kalıntılarını almak için iterken, diğer takım buna engel olmak için elinden geleni yapmalı. İç tasarım ve detay olarak oldukça detaylı ve üzerinde çalışıldığı oldukça belli olan bu yeni haritanın ne zaman oyuna geleceği ise henüz bilinmiyor.

Eğer hâlâ Overwatch sahibi değilseniz, Voidu ile birlikte düzenlediğimiz faaliyet tam size göre! 3 Adet Overwatch vereceğimiz bu faaliyet hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Gamesom 2016’da Overwatch yeni animasyon filmini de tanıtıyor. Yarın The Last Bastion adında yayınlanacak olan filmde isminden de öğrenebileceğiniz gibi Bastion isimli şirin taret karakterimizin hikayesini öğreneceğiz.

Blizzard, bu harita için bir de tanıtım fragmanı yayınladı.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir