Overwatch Kore’de League of Legends’ın Tahtını Zorluyor

Blizzard’ın yeni yapımı Overwatch’ın büyük bir hit olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak oyun aslında ne kadar popüler? Bu haberimiz bu kritik soru için.

Şirket daha oyunun çıkışından sadece bir hafta sonra 7 milyon oyuncuya ulaştıklarını açıklamıştı. Ancak rakamlar oyunun ne kadar popüler olduğunu tam olarak yansıtmadığı gerçeği ile yüz yüzeyiz. Overwatch, Kore’de League of Legends ile arasındaki farkı yavaş yavaş kapatıyor.

Kore’deki internet kafelerde oynanan popüler oyunların istatistiklerini tutan bir site olan Gametrics’e göre Overwatch %23.79’luk bir pay ile ikinci sırayı almış durumda. League of Legends ise o listede %29.15 ile ilk sırada. Buna başka bir bakış açısı ile bakmak istersek, League of Legends 2014’ün başlangıcında günlük 27 Milyon oyuncuya sahipti. Blizzard’a göre şimdiden yapımları 7 Milyon rakamını geçti bile.

Uzun süredir LoL spikerliği yapan Erik “Doa” Lonnquist’e göre, League of Legends bu listede Şubat 2013’ten beri ilk kez %30’un altına düştü.

For the first time since Feb 2013, LoL drops below 30% in Korean PC Bang rankings. Overwatch closes to within 6%. pic.twitter.com/knsXRRIOYr

Ek olarak sizler için yazmış olduğum Overwatch incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir