Orjinal Battlefront II Küllerinden Doğuyor!

Kepenkleri kapanan oyun yeniden oyuncularla buluşuyor

Ortalık EA Gamesin elinden çıkacak olan Battlefront II ile çalkalana dursun, kulağımıza birden serinin hayranlarını çok sevindirecek bir haber çalındı. Kimilerine göre Kotor serisinden sonra en iyi Star Wars oyunu addedilen orjinal Star Wars: Battlefront II’nin sunucularının yeniden açılacağı haberi bizleri gafil avladı.

Normal şartlar altında sunucularının fişi resmi olarak çekilen bir oyunun piyasaya tekrar dönmesi milyonda bir rastlanan bir olaydır. Bunun için eli kuvvetli birilerinin elini taşın altına koyması gerekir. Battlefront II’nin durumunda bu birisi, GoG -yani Cd Project Red- oluyor. GoG’un Disney ile yaptığı bir anlaşma sonucu, kapanan sunucular yerine Battlefront 2 , artık GoG Galaxy üzerinden yepyeni sunucularla hayatına devam edecek. İlginç bir gelişme değil mi?

Ama durun, GoG bu kadarla kalmıyor. “Biz oyuncu topluluklarını ayırmayı seven bir şirket değiliz” diyor, hem oyunun Steam sürümüne de destek vereceklerini, hem de GoG ve Steam sürümlerinin oyunu birlikte oynayabileceğini ekliyor.

Diyecek bir şey yok, bize GoG’u ve başındaki yetkilileri alnından öpmek düşüyor. Orjinal, 64 kişiye kadar multiplayer desteğine sahip ve çok beğenilen Star Wars: Battlefront 2’ye bu iki platformdan biri üzerinden sahipseniz, bugün indirip yepyeni serverların kalitesini birinci elden kendiniz test edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir