Origin Hesabınız Hacklenmiş Olabilir!

Electronic Arts’ın, Valve’in Steam platformuyla rekabet etmek düşüncesiyle hayata geçirdiği Origin’in kullanıcılarına kötü haber! Hesaplarınız kırılmış olabilir!

Aralarında Digital Foundry’den Richard Leadbetter’in de bulunduğu bir grup Origin kullanıcısı, bu sabah elektronik postalarını açtıklarında kötü bir sürprizle karşılaştılar. Origin destek hattından gönderilen bir postayla, kimilerinin e-posta bilgilerinin, kimilerinin ise direkt olarak şifrelerinin sorunsuz bir şekilde (!) değiştirildiği bildiriliyordu.

Fakat söz konusu kullanıcılar bu bilgilerinin değiştirilmesi için ne bir istekte bulunmuşlardı, ne de kendilerinden herhangi bir onay alınmıştı! Başta EA destek forumları olmak üzere NeoGAF forumlarında da artan şikayetler üzerine durumun vahameti anlaşıldı. Hesap bilgileri kendilerinin onayı alınmaksızın değiştirilen kullanıcıların hesapları kilitlenmiş ve durumdan habersiz olan Origin yetkililerine karşı uzun saatler süren bir ispatlama süreciyle karşı karşıya kalmışlardı.

Henüz daha ele geçirilen hesap sayısı ve bundan sonra ne olacağıyla ilgili EA Origin yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmezken, meraklı bir NeoGAF kullanıcısının yaptığı araştırma ise şu ilginç sonuçlara ulaştı.

Durumu derinlemesine araştıran araştırmacı ruhlu kullanıcı, kendi hesabının “.ru” uzantılı, Rusya merkezli bir e-postayla ilişkilendirilmiş olduğunu keşfetti. Bulduğu bu ilginç bilgiyle Origin kullanıcı hesapları arasında kısa bir araştırma yapan mağdur Origin kullanıcısı, söz konusu e-postanın, profilinin büyük bir kısmı gizlenmiş olan “Jekas77CsP” takma adlı kullanıcıya ait olduğunu belirledi.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi EA’dan henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, eğer sizler de bu yakınlarda kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız, hesabınızı ve hesabınızla ilişkilendirilmiş posta adreslerinizi kontrol etmenizde fayda var gibi görünüyor…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Tevfik Keten

Oyna oyna nereye kadar, az bilgi paylaşalım kendimize gelelim. Dedim ki oynadık bitti, eee? Sizlere bilgi paylaşmak aynı zamanda kendimi geliştirmek için buradayım.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir