Ong Bak Oyun Dünyasına Adım Atıyor!

Tony Jaa’nın baş rolünde yer aldığı ve olağanüstü dövüş teknik ve sahnelerinin sergilenmesiyle akıllarda yer eden Ong Bak serisini hatırlıyor musunuz? Eğer herhangi bir bölümünü göz ucuyla dahi seyretmişseniz unutmuş olabileceğinizi sanmıyorum. İşte hafızalardan kolay kolay silinmeyen Ong Bak sonunda oyun dünyasına adım atıyor!

Bugün duyurusu yapılan Ong Bak: Tri adını alan projeyi Studio HIVE üstlenmiş durumda ve uluslar arası dağıtımcılığını da Almanya merkezli Immanitas Entertainment yürütecek. Yapımında Unity Engine’in tercih edildiği Ong Bak: Tri’ye orijinal serinin yönetmen koltuğunda oturan Thossaporn Poonnart, koreografilerini hazırlayan Panna Rittikrai ve baş rolde izleme fırsatı bulduğumuz Tony Jaa da destek oluyor!

Orijinal sinema serisinin ekibinden de destek alarak arkasını sağlam temellere dayayan yapımın bu kış PC, konsollar ve akıllı telefonlar için gelmesi planlanıyor. 2.5 boyutlu bir side-scrolling olarak tasarlanan yapımda yumruk yumruğa dövüşler, serbest koşuların yapılacağı sekanslar ve quick time event’ler bulunacak.

Bitti mi? Bitmedi! Bu güzel duyuruyla birlikte oyunun ilk ekran görüntüleri de yayınlandı. Hep birlikte inceliyoruz…

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir