OF! Özel: Hatırladığınızda Anılarınızı Depreştirecek 10 Efsane Konsol

OF! Özel’de sizler için yüksek dozda nostalji içeren 10 konsolu listesi.

Yaklaşık son 50 yılın daha eğlenceli geçmesine vesile olan donanımlar, yeni nesil için belki pek anlam ifade etmiyor olabilir. Ancak bu konsollar olmasaydı bugün oyun alemi bu seviyesine ulaşamayacaktı. Peki nasıl bir süreçten bugünlere geldik? Gerek ülkemizde gerek dünya genelinde hem satış rakamları ile kendini belli etmiş, hem de gerçekten de bir döneme damgasını vurmuş olan 10 farklı oyun konsolunu sizler için derledik. Bir sıralama yapmayı bu sefer sizden bekliyoruz. Sıralama zor gelebilir, siz de bizimle ilk konsolunuzu paylaşabilirsiniz.


Nintendo 64 ve GameCube


nintendo-64

Beş yıl ara ile Nintendo tarafından piyasaya sürülen iki efsane konsol. Nintendo 64 1996 yılında GameCube ise 2001 yılında çıkarken Nintendo 64 33 Milyon, GameCube ise 21 Milyon dolaylarında satmış durumda.

gamecube


Wii ve Wii U


wii-console

Yine bir Nintendo harikası olan konsol, Wii. ilk olarak 2006 yılında çıkışını yapmış diğer konsollardan farklı sistemi ile oyuncunun dikkatini epeyce çekmiş ve bir efsane halina gelmiş durumda. Wii 110 Milyon gibi bir rakama ulaşmışken 2012 çıkan yeni nesil Wii U ise henüz bu rakama yetişemeyerek 13 Milyonlara çakılmış durumda.


Xbox 360


 

xbox360

Hatırladığınızda Anılarınızı Depreştirecek 10 Efsane Konsol  içerisinde yeni nesil konsollar gelene kadar bir önceki neslin en iyi konsollarından birisi olan ve efsaneler arasına girmiş bir konsol. Microsoft’un gözdesi Xbox 360 ilk olarak çıkış yaptığı 2005 yılından bu yana 84 Milyon satış yaptı. Ezeli rakibi PlayStation 3 ise yine bu civarda satış yaparken Xbox’ın biraz daha altında kaldığı tahmin ediliyor.

sayfa geçişi
Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir