OF! Özel: Filmi Çekilmiş 20 Oyun


Warcraft


warcraft film

Filmi Çekilmiş 20 Oyun listemizdeki en yeni filmlerden birisi Warcraft. Warcraft, Blizzard Entertainment’in göz bebeği, bu günlere kadar büyük bir saygınlıkla gelebilmiş, ve bundan sonra da Diablo gibi Starcraft gibi World of Warcraft gibi bir çok eserleri oyunseverlerle buluşturmasına ön ayak olan başlıca yapıt. İlk olarak Warcraft: Orcs & Humans ismindeki Gerçek Zamanlı Strateji oyunuyla oyuncularla buluşmuş olan oyunun ardından RTS türünde birden fazla oyunu çıktı, RTS serisinin son oyunu olarak Warcraft 3’ü gördük. Fakat Blizzard Entertainment’in asıl gelir kaynağı olan ve başyapıtı olan MMORPG türündeki World of Warcraft’ın çıkmasına da ön ayak olmuştur.

World of Warcraft -WoW- efsanesi 2005 yılında oyuncularla ilk kez buluşmuş olmasına karşın günümüzde dahi, aylık ücretlendirmeye rağmen binlerce aktif oyuncuya sahip. Bu kadar aktif oyuncuyu bir arada tutabilmek için de mutlaka epeyce bir fedakarlıklar yapılıyor. Çıktığı günden bu yana bir çok genişleme paketiyle senaryoyu genişleten ve oyuncularını aktif olarak içeride tutmayı başaran Blizzard son olarak da 30 Ağustos’da en yeni genişleme pakedi WoW: Legion’u çıkarmayı hedefliyor. Bu devasa hikayenin tacı olarak da Blizzard Entertainment, bunlarla yetinmeyip kendini sinema sektörüne atarak Warcraft için kollarını sıvadı. Kolları sıvarken cebinden 160 Milyon doları çıkaran Blizzard geçtiğimiz aylarda ülkemizde de vizyonda olan Warcraft’ı çıkardı. Filmin vizyona girişinden bu yana 435 Milyon dolar civarında bir gişe geliri elde edildiği söyleniyor.

Kişisel olarak izlediğim en muhteşem görsel atmosfere, gerçekçiliğe sahip olan filmlerden biriydi. Gelecek senelerde LotR’e rakip olması düşünülen Warcraft’ın gelecek filminin sinyalleri de ilk filmin sonunda verildi. İzlemeyenlere mutlaka öneririm.


Lara Croft Tomb Raider


laracroft tomb raider

İlk olarak 1996 yılında PlayStation platformu için çıkmış olan Tomb Raider oyunu Aksiyon ve Puzzle türleriyle oyunseverlerin beğenisine sunulmuştu. Oyunun ana karakteri olan Arkeolog Lara Croft’un maceralarını anlatan serinin, çizgi romanı da 1999 yılından 2005 yılına kadar çizildi. Bugüne kadar olan süre zarfında bir Tomb Raider adı altında bir çok farklı oyunla oyuncuları buluşturan Tomb Raider 2001 yılında Angelina Jolie’nin başrolüyle birlikte beyaz perdeye uyarlandı.

115 Milyon dolar bütçe ile çekilen Lara Croft: Tomb Raider filmi 275 Milyon dolar hasılat elde etti. 2001 yılında çıkan filmin hemen ardından 2003 yılında yine Angelina Jolie’nin başrolünde bulunduğu Lara Croft Tomb Raider: Yaşamın kaynağı ile severleriyle bir kez daha buluştu. Bu sefer 95 Milyon dolarlık bütçeyle çekilen film 156 Milyon dolar gibi hatrı sayılır bir hasılat elde etmiş olsa da, bundan sonra bir Tomb Raider filmi göremedik. 2018 yılına doğru yeni bir Tomb Raider filminin geleceği de konuşulmakta.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir