OF! Özel: Filmi Çekilmiş 20 Oyun


Resident Evil


RESIDENT-EVIL-Movie-1

Capcom’un gözdesi ilk olarak 1996’da PlayStation için çıkışını yaptı. Yine bir çoğunda olduğu gibi Resident Evil serisi de bir çok farklı platformda çıkış yapmış olsa da oyunseverlerin aklına elbette ki PlayStation 1 ve 2 ile kazındı. 20’nin üzerinde oyun çıkarılmış Resident Evil serisinin filmi-filmleri de aynen öyle oldu.

Şu ana kadar 5 filmi çıkan Resident Evil sinema serisinin 6.sı olacak olan Resident Evil: The Final Chapter’ın adından da anlaşılacağı üzere son filmi olması bekleniyor. Seri de değişmeyen tek isim olarak filmi izleyenlerin de aklında kaldığı üzere Ukraynalı aktris Milla Jovovich öncekilerinde olduğu gibi serinin son filminde de yine başrol. Filmin yönetmenliğini yapan isim ise Mortal Kombat’tan hatırlayacağımız Paul W. S. Anderson.


Max Payne


max-payne

İlk Max Payne oyunu 2001 yılında çıkış yaptıktan çok kısa bir süre sonra efsaneleşmişti. Öyle ki bu güne kadar oyunun çıkışının üzerinden yıllar geçmiş dahi olsa, sürekli olarak farklı platformlarda aynı oyunun çıkarıldığına şahit olduk. Max Payne efsanesini bir çizgi roman üzerinden konu alarak müthiş bir senaryoyla işleyen ilk oyunun ardından ikinci oyunu olan Max Payne 2:The Fall of Max Payne 2 yıl bir aradan sonra takip etmişti. Bu arada ilginç bir bilgi olarak serinin yazarlığını yapan Sam Lake aynı zamanda ana karakter Max Payne’e kendi yüzünü veren kişiyMİŞ.

Serinin son oyunu olan Max Payne 3 de 2012 yılında piyasaya sürülmüştü. Max Payne filmi 2008 yılında 20th Century Fox firmasının dağıtımını üstlenimiyle çıkışını yapıp vizyonlara girmişti. 35 Milyon dolar maliyetli Max Payne filmi 85 Milyon dolar gibi bir hasılat yapmıştı. Max Payne oyun serisindeki aynı hikayeyi işleyen filmde Max Payne eşinin ve çocuğunun öldürülmesinden sorumlu kişilerin peşine düşüyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir