OF! Özel: En iyi 10 Mount and Blade: Warband Modu

Taleworlds’un başyapıtı, biz Türk oyuncularının gururu Mount and Blade: Warband oyunu için geliştirilmiş En iyi 10 Mount and Blade: Warband modunu sizler için derledik.

Bağımsız olarak 2005 yılında Ankara’da Armağan Yavuz tarafından kurulan TaleWorlds adındaki stüdyo ile başlayan serüven her geçen gün biz oyun severleri kendine daha fazla bağladı, sevindirdi ve gururlandırdı. Serinin gelmekte olan en geniş çaplı oyunu Mount and Blade: Bannerlord’dan bir önceki, şu an için en büyük yapıtı olan Mount and Blade: Warband ile siz oyun severlerimiz belki de bir özlem gidermek istemişsinizdir diye düşündük. Öyle ki Mount and Blade: Warband’ın bu denli patlama yapmış olmasının tutmuş olmasının en büyük sebeplerinden birisi ise oyunun içeriği sayesinde neredeyse her türden oyun modu yapılmasına olanak tanımasıdır.

2010 yılının Mart ayında çıkışını yapan Mount and Blade: Warband o zamandan bu zamana doğru her geçen gün gelişen ve büyüyen bir topluluğa sahip oldu. Bugün ise her alandan oyuncuya sunabileceği yüzlerce ciddi anlamda kaliteli modu bulunuyor. Gerek tek oyunculu oyun modları olsun gerek çok oyunculu olsun oyuncular tarafından en çok oynanan ve yaklaşık 3700 saatlik oyun tecrübemi konuşturarak En İyi 10 Mount and Blade: Warband Modu listesini sizler için derledim, iyi eğlenceler.

10-) Floris Mod Pack

floris mod pack

İsminden de anlaşılacağı üzere Floris, M&B:Warband’i grafiksel ve oynanış mekanikleri açısından geliştirmeye ve dahada güzel bir görünüşe sokmayı hedefleyen modları bir araya toplayan bir paket. Paketleri temel, gelişmiş gibi sınıflarla oyuncuya sunan moddaki bütün paketleri kurduğunuz vakit 8GB gibi bir boyut karşınıza çıkıyor. Bu da mod paketinin ne kadar üzeride çalışıldığını gösterilen niteliklerden bir tanesi. Grafiksel olarak özellikle oyundaki bitkiler ve doğal yaşam unsurlarının üstüne giden bu modu grafiksel olarak M&B:Warband’i geliştirmek isteyen oyunculara önerebiliriz. Moda ve ayrıntılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

9-) Warsword Conquest

warsword

Warsword Conquest, 2011 yılında çıkmakla Warband oyununun en eski ve en geniş çaplı Total Conversion dediğimiz tipteki oyunu kökünden değiştiren modların babası. Warsword Conquest bizleri özellikle geçtiğimiz günlerde gerek Total War: Warhammer ile gerek yeni çıkacak veya çıkmış olan oyunları ile iyice popüleritesini arttırmış olan Warhammer dünyasının derinliklerine taşıyor. Warhammer dünyasını zaten göz önüne getirdiğimiz taktirde ucunun nerelere varacağını tahmin etmek epeyce bir güç olabiliyor. Aynen de öyle ki Total Conversion diye boşuna demiyoruz oyuna çok köklü değişiklikler, farklı ırklar, onlarca yeni ekipman ve çok daha fazlasını oyunculara sunuyor. Moda ve ayrıntılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir