Oculust Rift Bir Gün Ücretsiz Bile Olabilir!

Kickstarter’da başarılı bir kampanyayla oyunculara “merhaba” diyen yeni nesil sanal gerçeklik başlığı Oculust Rift bir gün ücretsiz bile olabilir!

Yapım firmalarının reklam uğruna kullandıklara söylemlere bayılıyorum. Bazen öyle uçuk sözlere imza atıyorlar ki, insan ister istemez gülmeden edemiyor. Bakın Edge dergisine bir röportaj veren Oculust CEO’su Brendan Iribe neler söylemiş…

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere 300$’dan raflardaki yerini alan Oculust’un yeni nesil sanal gerçeklik başlığı Rift bir gün ücretsiz bile olabilirmiş! Ürettikleri donanımın 300$ gibi bir fiyattan satılıyor olmasından rahatsız olduğunu belirten CEO Iribe, bu fiyatı düşürmek adına bir şeyler yapabilmeyi çok istediklerini dile getirdi. Konsol üreticileriyle birtakım ortaklık çalışmaları bile yapabileceklerini söyleyen Iribe, “Çok satan oyunlar üzerinden ayda 100 veya en azından 10 dolar kazansak günün birinde Rift’i ücretsiz dağıtacak noktaya bile gelebiliriz!” diyor ve ekliyor “Elbette henüz o noktada değiliz, ancak nasıl yapar da Rift’i ücretsiz sunabiliriz diye tüm gün düşünüyoruz.”

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir